Ема Јакимовска | Кафе пауза - Part 4

Најдобриот сок за сјајна кожа

Мешавина од состојки, наменети за сјајна и убава кожа...

Зошто да научите германски?

Доколку размислувате да почнете со учење на нов јазик, тогаш германскиот е вистинскиот избор за вас.

Како да се изградите во комплетна личност?

На патот кон самонадградувањето, ви ги нудиме следниве совети, кои со секој изминат ден, ќе ве носат поблиску до личноста, која секогаш сте сакале да постанете.

Научно докажано: Љубителите на книги се подобри партнери

Според истражувањата, луѓето кои читаат книги се многу поемпатични и покрај своите, полесно ги поддржуваат туѓите мислења, верувања и интереси.

Mал апартман во Менхетн полн со топлина и женственост

При уредувањето на овој апартман сместен во Менхетн, дизајнерите прават одличен спој меѓу земјените тонови и ненадејните изблици на јаки бои, произведувајќи дом кој е релаксирачки, топол и неверојатно женствен.

Книга: „Малиот принц“ – Антоан де Сент-Егзипери

Иако замислена како книга за деца, оваа филозофско-лирска сказна, прави повеќе длабоки и идеалистички поенти за животот и човековата природа, со што претставува неповторливо четиво не само за децата, туку и за читателите од сите возрасти.

Неколку работи кои можете да ги направите ова лето

И повторно лето! Време кога сите сме на заслужен и долгоочекуван одмор, но и време кога можеме да се посветиме и на други интересни работи.

Тортилји со пилешко на медитерански начин

Одличен и вкусен извор на протеини за летните денови...

Луксузен дом во Англија со поглед кон природата

Овој прекрасен дом во Англија е дизајниран од Alexander James Interiors од Беркшир, а е опкружен со неверојатно живописна и богата природа. До куќата се доаѓа преку приватен заграден простор, со педантно уредена зелена површина.

7 чекори кои сигурно водат кон успешно интервју за работа

Чувствувате страв и паника пред да се појавите на интервјуто за посакуваната работа и не знаете од каде да почнете со подготовките?

Проникливи прашања кои имаат моќ да ве поттикнат на промена

Ова се прашања кои ќе допрат до вашите најдлабоки тајни и чувства, а чиј искрен одговор ќе ви помогне посигурно да чекорите во иднината и да ги остварите своите цели.

Долче и Габана, колекција есен/зима, 2014-15

На кристално чистите ноти од „Оревокршачка“ на Чајковски, со сценографија налик на магична шума, Долче и Габана ја претставија својата сопствена бајка, каде главната улога ја играа моделите - носителите на новата естетика.