29 октомври 2018 | Кафе пауза

Угледен норвешки педагог: Училиштето не ги подготвува децата за живот, туку им го убива духот

Годи Келер е норвешки педагог кој некогаш работел со деца, а денес почесто со возрасни.

Минималистички илустрации кои отсликуваат теми од модерниот живот

Во модерниот свет каде што сте соочени со премногу информации, зависност од социјални мрежи и стрес, нормално е понекогаш да се почувствувате совладано.

10-те најопасни места на Земјата благодарение на луѓето

Без разлика дали причината е запоставување, тестирање оружје или промена на климата, луѓето ја уништуваат Земјата со векови.

Запознајте го Јордан Колевски, моден блогер и инстаграмџија со беспрекорен стил

Прочитајте го нашиот разговор во продолжение и запознајте го подобро овој македонски инстаграмџија со одличен стил.

Уметник инспириран од пареидолија создава неверојатни фотомонтажи

Фабиен Баро е дигитален уметник од Франција кој во слободно време црпи инспирација од интересен феномен.

Кој е вашиот магичен дар според датумот на којшто сте родени?

Можеби ова откритие ќе ви помогне да го култивирате вашиот талент и да станете вистински професионалец.

11 знаци дека вашето куче навистина ве сака

Ако не можете да го протолкувате однесувањето на вашето куче, овие 10 знаци ќе ви помогнат во тоа.

5 нешта што дополнително ги отежнуваат раскинувањата

Минувањето низ раскинување или развод може да биде еден од најтешките предизвици во животот.

11 цинични вистини што повеќето од нас одбиваат да ги прифатат

Дали некогаш сте помислиле зошто луѓето ги прават истите грешки одново и одново?

Како го спуштив шеќерот во крвта на нормално ниво по само една недела?

Мојата жена почна да вреска кога ги виде сите 6 шишенца од моите лекови за дијабетес во ѓубре...
Датум: 29 окт 2018
, Автор: