Како го спуштив шеќерот во крвта на нормално ниво по само една недела?

Како го спуштив шеќерот во крвта на нормално ниво по само една недела?

Мојата жена почна да вреска кога ги виде сите 6 шишенца од моите лекови за дијабетес во ѓубре…

Како го спуштив шеќерот во крвта на нормално ниво по само една недела? Diabetes NoMore

Знаев дека не смеам да престанам да земам лекови за шеќерот… Зошто тогаш ги фрлив во ѓубре? Ова е мојата неверојатна приказна.

Се викам Стојан, имам 67 години и сум пензиониран инженер. Кога се пензионирав, само сакав да уживам во слободното време и мирот, времето кое ќе го минувам со внуците, партиите шах… Но, пред нешто повеќе од една година одеднаш ми се замати видот и почувствував болка во областа на слепоочниците, како некој да ме притиска. Почнав да паѓам во несвест. Мојата жена е медицинска сестра во итна помош, па брзо ме испрати во болница каде што лекарите го потврдија нејзиниот најлош страв. Мојот шеќер во крвта беше смртоносно висок, 23,5 mmol/L. Бев на работ да паднам во кома.

Како го спуштив шеќерот во крвта на нормално ниво по само една недела? Diabetes NoMore

Не ни претпоставував дека вистинскиот кошмар допрва почнува

Докторот веднаш ми препиша два лека: првиот за дијабетес и друг за несаканите ефекти предизвикани од ПРВИОТ лек. Само неколку недели подоцна почнав да земам ШЕСТ лекови и животот ми стана вистински пекол. Благодарение на диуретикот што го земав, новиот животен фокус ми стана да стигнам до тоалетот на време. Покрај тоа, лековите што ги земав ја цедеа целата енергија од мене, па се чувствував како инвалид во сопствената куќа.

Мислев дека не може да биде полошо, сѐ додека една ноќ не успеав да стигнам до тоалетот на време, па се измокрив по себе. Додека крајно понижен гледав во мократа флека на моите пижами, решив дека повеќе не можам така да живеам. Ако има поинаков начин, ќе го пронајдам.

Како го спуштив шеќерот во крвта на нормално ниво по само една недела? Diabetes NoMore

Моето откритие ме шокираше и ме порази!

Кривејќи стигнав до компјутерот очајно сакајќи да најдам решение. Во следните три часа дознав дека за еден од лековите што ги земав, приложени се 406.180 жалби за несакани ефекти како што се повраќање, вртоглавица, па дури и срцев удар… А тој лек требаше да ми помогне да го држам дијабетесот под контрола! Дознав дека другиот лек може да предизвика дијареја, гадење, па дури и млечна ацидоза, исклучително опасна состојба. Третиот е поврзан со зголемување на ризикот за добивање рак! Тогаш се заколнав дека ќе најдам метода за контрола на шеќерот во крвта што не вклучува лекови или ќе умрам обидувајќи се.

Наскоро сфатив дека постојат 2 табори кога станува збор за лекувањето на дијабетесот: поддржувачи на користењето на лекови и дрдорковци. Поддржувачите на користењето на лекови се конвенционални лекари кои препишуваат лекови за дијабетес. Ја испробав нивната метода и ја мразев. Од друга страна, тука се дрдорковците – неквалификувани лица кои препорачуваат различни видови на домашни „лекови“ без никакви научни докази. Не сакав да земам лекови за дијабетес, но навистина не сакав да седам во круг и да се повикувам на песната на божествената милост и да пијам пијалак цел ден. Сакав природно решение за дијабетес БЕЗ несакан ефект кој е научно докажан. И тоа беше како да го барам Дедо Мраз.

Како го спуштив шеќерот во крвта на нормално ниво по само една недела? Diabetes NoMore

Се прашував дали воопшто постои нешто такво…

Тогаш налетав на една веб-страница која ја нудеше книгата Diabetes NoMore. Авторот бил независен медицински експерт, Алан Браун, кој го посветил својот живот на лекување на луѓето користејќи природни, но научно докажани методи. Тој тврдеше дека методот од неговата книга бил научно поддржан и дека илјадници читатели ја користеле за регулирање на шеќерот во крвта без лекови. Бев скептичен. Претпоставував дека се работи за вообичаените совети што можете да ги најдете на интернет како што се „исфрлете ги јаглехидратите“, „избегнувајте рафинирани шеќери“… Но, немав што да изгубам и очајно сакав да престанам со лекови за дијабетес, па решив да ѝ дадам шанса.

Кога ја добив книгата бев шокиран. Она што го пишуваше беше спротивно од речиси сѐ она што дотогаш ми беше кажано за дијабетесот. На пример, се препорачува да се консумира храна за која сум мислел дека е строго забранета за луѓето со високо ниво на шеќер во крвта како мене. Научив дека т.н. здрава храна е всушност поризична за дијабетичарите. Дури и ако е означена како нискокалорична или за дијабетичари. Во книгата пишува дека чистиот црн дроб е предуслов за регулирање на дијабетесот и дава совети за тоа како правилно да се изврши детоксикација чекор по чекор.

Да бидам искрен, само прелетав низ воведниот дел од книгата и отидов директно до делот со детални инструкции. Методата беше многу едноставна и не вклучуваше драстични промени во животот. Беше исто така различна од сѐ она што го имав прочитано, па решив да ѝ дадам шанса. На мое големо изненадување, шеќерот драстично ми се намали по само една недела од програмата. Прво го измерив шеќерот дома, а следниот ден го потврдив тоа кај мојот лекар. Не само што тој беше збунет, туку и се согласи да продолжам да ја следам програмата. Тоа е денот кога го вратив својот живот во своите раце.

Како го спуштив шеќерот во крвта на нормално ниво по само една недела? Diabetes NoMore

Зошто веќе не знаеш за оваа метода ако е толку ефикасна?

Идејата дека лековите се најдобар третман за дијабетес е лага. Лага која им обезбедува богатство на фармацевтските компании. Кога помислив на милионите луѓе кои страдаат од несакани ефекти од лековите за дијабетес како мене, а сето тоа само за да овие компании профитираат, се разбеснив. Одлучив дека е време ЛИЧНО да се вклучам и да ја споделам мојата приказна и да му помогнам на издавачот на книгата Diabetes NoMore да го рашири гласот за овој неверојатен метод.

Како го спуштив шеќерот во крвта на нормално ниво по само една недела? Diabetes NoMore

Не постои цена за добро здравје и нормален шеќер во крвта

Затворете ги очите за миг и замислете колку е прекрасно да имате нормално ниво на шеќер во крвта… Замислете го олеснувањето кога ќе сфатите дека веќе не сте бомба што само чека да експлодира. Замислете да живеете доволно долго за да ги гледате внуците како растат, одат на факултет и основаат свои семејства. Замислете го чувството да немате страв секој пат кога ќе го измерите шеќерот, чувството на сигурност дека броевите ќе бидат како кога сте имале 20 години. Замислете го шокот на лицето на вашиот лекар следниот пат кога ќе го измерите нивото на шеќер во крвта и колку е добро да ги чуете зборовите: „Сега е време да ја смениме терапијата“. Замислете колку би било добро да се ослободите од трошоците и страшните несакани ефекти на одвратните лекови за дијабетес. Колку вреди сето ова?

Ако сакате да им се придружите на илјадниците луѓе чии животи се сменија на подобро благодарение на оваа книга, важно е да дејствувате веднаш. Не одложувајте зашто поради високото ниво на шеќер во крвта можеби нема да имате друга шанса. Дијабетесот е како бомба што одбројува во вашето тело и може да експлодира во кој БИЛО момент. Не коцкајте со животот, направете го овој мал чекор веднаш. Многу среќа!

Како го спуштив шеќерот во крвта на нормално ниво по само една недела? Diabetes NoMore

ЕКСКЛУЗИВНА АКЦИЈА ЗА НАШИТЕ ЧИТАТЕЛИ: Само денес имате можност да нарачате Diabetes NoMore со дури 50% попуст и да добиете неверојатни бонуси (бонус со вкусни рецепти и план на оброци кој вклучува голем број јадења кои можете лесно да ги направите во својата кујна без некои непознати и тешко достапни намирници и извештај за тоа како да се мери нивото на шеќер во крвта кој ќе ви покаже кој е вистинскиот начин за прецизно следење на нивото на шеќер од удобноста на вашиот дом).

Наместо 4.798,00 дeн., што е редовна цена на производот, денес ќе ја добиете оваа револуционерна книга и бонуси за САМО 2.399,00 ден! Побрзајте, бидејќи залихите се ограничени.

КЛИКНЕТЕ ТУКА >>

Комерцијален текст


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Читај на раат!

Остави коментар