GIF | Кафе пауза

Дизајнерка се соочува со своите стравови изработувајќи гифови за нив

Иако малкумина сакаат да зборуваат за тоа, различните видови фобии и анксиозност се доста сериозен проблем кој често се игнорира како да не постои. Петра Швајгер постапува спротивно од тоа.

Како навистина изгледа додека чекате ТОЈ да ви пише СМС?

Сите знаеме како оди приказната, девојката го среќава момчето, тој ѝ бара телефонски број, таа му го дава, а потоа чека тој да ја побара. Но што навистина се случува и како се менува нашето расположение додека чекаме?

Неверојатни ситуации во кои луѓе избегнале скоро сигурна смрт (GIF)

Ниедна личност не била повредена при снимањето на овие гифови, но со сигурност може да се каже дека секоја едвај ѝ избегала на смртта.
Датум: 13 окт 2014
, Автор:

Прекрасни математички гифови кои ќе ве маѓепсаат

Дигиталниот артист и студентот по физика на докторски студии, Дејв Вајт, ги зашеметува нашите монитори со неверојатните гифови кои се совршена комбинација од математика и уметност.

23 работи подобри од диета и вежбање

На сите оние кои не се мачат да ја подобрат својата фигура летово, овие гифови ќе им го подотворат апетитот и со сигурност ќе ги насочат кон фрижидерот. На сите останати – со среќа!
Датум: 07 јул 2014
, Автор:

10 погрешни причини да останете со некого во врска

Постојат многу причини поради кои може да се убедувате себеси дека сте заљубени. Овие 10 во никој случај не треба да се доволни за да останете со некого во врска.
Датум: 28 мај 2014
, Автор:

Смешни ситуации во кои за малку не испаднало како што било планирано

Во животот многу пати сакаме да се покажеме, па си замислуваме да направиме нешто, што потоа не излегува баш како што сме го изрежирале во главата.
Датум: 19 мај 2014
, Автор:

3Д гифови кои изгледаат како да излегуваат надвор од екранот

Во последно време на интернет кружат нови видови анимирани гифови со реалистичен 3Д ефект.
Датум: 17 фев 2014
, Автор:

Кучиња кои се едноставно премногу емотивни и слатки

Овие гифови ќе ви го направат попладнето позабавно. Тие се доказ дека кучињата понекогаш знаат да бидат толку топли и емотивни што едноставно ни ги растопуваат срцата. Уживајте! :)
Датум: 23 јан 2014
, Автор:

Мачки во кутии кои ќе ве изнасмеат до солзи

Кога станува збор за кутии, мачките едноставно не можат а да не бидат фасцинирани.

25 знаци дека не сте тип на човек за љубовна врска

Не е секој за врска, барем не во одреден период од животот. Ако сте во таков период или тоа ви е во природата на карактерот, веројатно ќе се препознаете во голем дел од овие знаци.
Датум: 02 дек 2013
, Автор:

Забавни анимирани гифови со интересни факти за животните

Истражувачите кои работат на шоуто „QI“ (Quite Interesting) неодамна изненадија со серија интересни анимирани факти за животните...
Датум: 14 сеп 2013
, Автор:
12