5 пози што ќе ви помогнат да го совладате стресот за само 2 минути

Некои истражувања докажале дека постојат одредени пози што можат да го насочат нашиот мозок кон победа.

7 ефективни јога пози за прекрасни гради

Tреба да се биде позитивен и да се верува дека секој може да го изгради телото од своите соништа.

6 совети кои ќе направат да изгледате прекрасно на фотографиите

Овие 6 совети ќе ги трансформираат вашите фотографии во стилски насловни за списанија.

За оние жени кои тешко доживуваат оргазам: 4 секс пози за максимално уживање

Вие истовремено ќе ги разгорите старите страсти помеѓу вас и вашиот партнер и ќе воведете нови возбудувања под чаршафите, надополнети со интензивен оргазам.

Гола јога низ прекрасните фотографии на Питер Хегре (18+)

Ниту една фотографија нема да ве остави рамнодушни. Уживајте!

Не плашете се да застанете пред фотоапаратот! Ова се најдобрите пози за фотографирање

Овој текст е многу корисен, не само за фотографите, туку и за обичните девојки, кои секогаш сакаат да изгледаат прекрасно на фотографиите.

Астролошки секс трикови: Како да го освоите во јули 2015?

Летото, особено месецот јули, е совршеното време да ја зацврстите вашата врска или да го освоите неговото срце.

5 јога пози кои можат да им помогнат на вашите мали дечиња брзо да се смират

Погледнете ги овие 5 јога пози кои можат да ви помогнат полесно да ги надминете моментите на криза кај вашето дете...

4 едноставни јога пози кои можат да ви помогнат брзо да ја излечите главоболката

Доколку страдате од редовни главоболки или мигрени, тогаш дефинитивно би требало да се обидете да се справите со нив со помош на јогата.

5 јога пози за двојки кои ја зајакнуваат врската меѓу вас

Практикувањето на овие јога пози ќе ве доближи повеќе до вашиот партнер и ќе придонесе за повеќе доверба и подобра комуникација.

Јога вежби за намалување на килограмите

Јогата ги координира сите делови во организмот да функционираат како едно и го доведува телото до оптималната тежина.
Датум: 10 мар 2015

5 јога пози за добар почеток на денот

Погледнете ги овие кратки вежби кои траат 10-тина минути со чија помош ќе можете да го започнете вашиот ден со леснотија и со позитивни чувства.
12