Зачинете ги работите во спалната соба: Испробајте ги овие 5 пози што се во тренд

Сексот е одлична работа, па ако постојано размислувате како да го задоволите партнерот, погледнете ги овие новини што треба да ги испробате колку што е можно поскоро. Можеби уште вечерва!

Зачинете ги работите во спалната соба: Испробајте ги овие 5 пози што се во тренд

1. Двојна пенетрација

Ако мислевте дека аналниот секс останува во 2019 година, се лажевте. Луѓето стануваат сè посклони кон авантури, па во играта додаваат и вибратор.

Вибраторот создава возбуда кога ги стимулирате аналните мускули. Со него можете да користите лубриканти и партнерот може да го држи вибраторот за време на мисионерската позиција така што ќе доживеете двојна пенетрација.

2. Перница за секс

Ако сè уште немате, сега е време да купите. Иако предметот е одамна познат, дури неодамна почна да го добива вниманието што го заслужува. Оваа перница можете да ја користите за надополнување на кучешката поза. Со оваа перница ќе добиете подлабока пенетрација и повеќе ќе уживате во аналниот секс.

3. Каубојска поза

Оваа поза е многу популарна, а додавањето вибратор предизвикува нов и возбудлив пресврт.

Оваа поза е одлична затоа што жената може да ја контролира длабочината на пенетрацијата, а партнерот може да користи вибратор за понатамошно стимулирање на вашиот клиторис.

4. Свесна мастурбација

Ако имате вибратор или секс-играчка, поставете ги настрана. Одвојте малку време да истражите други ерогени зони и да откриете нови задоволства.

5. Заедничка мастурбација

Започнете со заемно внимание, допирајте се и гледајте се во очи со партнерот.

Прочитајте и како да ја победите срамежливоста за време на сексуалниот однос.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар