Мора да ги пробате: Диви и луди секс-пози за кои сè уште не сте слушнале

Мора да ги пробате: Диви и луди секс-пози за кои сè уште не сте слушнале

Сексот е дел од нашите животи и е неопходен за здрава врска. Сепак, за паровите кои се заедно долго време, сексот понекогаш може да биде малку здодевен. Ако сакате да внесете возбуда во спалната соба, мора малку да се потрудите, да истражувате и да пробате нешто ново. Секогаш е интересно да пробате некоја нова поза, а во продолжение погледнете неколку интересни пози што веројатно сè уште не сте ги пробале.

1. „Клацкалка“

Мора да ги пробате: Диви и луди секс-пози за кои сè уште не сте слушнале

Од оваа поза може да имате грчеви во вратот, но и жесток оргазам, па вреди да се ризикува. Оваа позиција му овозможува на мажот подлабока пенетрација која може да ѝ овозможи на жената неверојатно чувство на исполнетост. Само предупредете го да биде претпазлив, за горниот дел од телото да не ви биде преоптоварен.

2. Х-поза

Мора да ги пробате: Диви и луди секс-пози за кои сè уште не сте слушнале

Оваа поза бара бавни и интимни движења. Легнете на грб, а вашиот партнер нека седне наспроти вас и нека ги префрли нозете преку вашите во форма на Х (како на сликата). Фатете го за рацете и помогнете му да пенетрира во вас колку што е можно подлабоко.

3. Дејвид Коперфилд

Мора да ги пробате: Диви и луди секс-пози за кои сè уште не сте слушнале

Целата магија на оваа поза е скриена во перница сместена под задникот. Вашата карлица е подигната така што вашиот партнер може да ви даде орално задоволство на најдобриот можен начин.

4. Перек

Мора да ги пробате: Диви и луди секс-пози за кои сè уште не сте слушнале

Иако можете да користите храна за време на предиграта за да се возбудите, овде не станува збор за тоа. Партнерот нека клекне пред вас, а вие обвијте го со едната нога околу половината, а другата ставете ја под неговиот задник. Тоа ќе му обезбеди длабока и силна пенетрација, но под овој агол, чувството е сосема поинакво и многу повозбудливо.

5. Пајак

Мора да ги пробате: Диви и луди секс-пози за кои сè уште не сте слушнале

Оваа поза изгледа како рак што се движи, но на најсекси можен начин. Вашата карлица треба да биде малку поткрената додека нозете ви се свиткани во колената од надворешната страна на телото на партнерот. Со оваа поза, двајцата партнери имаат контрола, така што лесно можете да се движите напред-назад и да уживате во задоволувачкиот ритам.

6. Изменета лажичка

Мора да ги пробате: Диви и луди секс-пози за кои сè уште не сте слушнале

Ако ја сакате позата лажичка, ќе ја сакате и оваа. Наместо двајцата да легнете странично, во оваа поза жената е на грб, а мажот се наоѓа помеѓу нејзините нозе, на таков начин што телото му е позиционирано под агол од 90 степени. Во оваа поза, мажот има целосна контрола и совршен поглед на вашето тело, особено на вашето лице, така што може да ги набљудува вашите изрази на лицето додека ве задоволува.

7. Снежен ангел

Мора да ги пробате: Диви и луди секс-пози за кои сè уште не сте слушнале

Не дозволувајте името на оваа поза да ве измами, затоа што откако ќе ја пробате, ќе се чувствувате многу непослушно. Во основа, станува збор за мисионерската поза, но во малку изменета форма. Легнете на грб, а партнерот нека легне на вас, но со погледот кон вашите стапала (како на сликата). Ставете ги рацете на неговиот задник за да ја контролирате длабочината на пенетрацијата. На овој начин ќе почувствувате еден посебен вид триење што не сте го искусиле порано.

8. Стоечка точка

Мора да ги пробате: Диви и луди секс-пози за кои сè уште не сте слушнале

Оваа поза не е за почетници! Слична е како кучешката поза, но со уште подобри придобивки. За почеток, можете да седнете во класична јога позиција и вашиот партнер нека ви ги зграби нозете и нека ги стави околу својата половина. Нема да можете да останете во оваа позиција долго, но ова искуство нема да го заборавите.

9. На топка за пилатес

Мора да ги пробате: Диви и луди секс-пози за кои сè уште не сте слушнале

Оваа поза е слична на обратната каубојка, но во овој случај двајцата се обидувате да одржите рамнотежа додека сте на топката. Бидејќи жената е на мажот, таа ја има контролата на движењето и ги контролира брзината и длабочината на пенетрацијата.

10. Водопад

Мора да ги пробате: Диви и луди секс-пози за кои сè уште не сте слушнале

Многу интересна поза во која мажот виси од работ на креветот со главата на подот додека жената седи на него и целосно ја контролира целата ситуација.

Прочитајте што открива неговата омилена поза во сексот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар