патување | Кафе пауза - Part 27

Најскапиот воз во Индија

Во јануари 2010 година, низ индиските железници се појави „Maharajas’ Express“ - најскапиот воз во државата, а можеби и во цела Азија.

Прекрасниот хоризонт над водените површини

„Преку моите фотографии се обидувам да им покажам на останатите како јас гледам на светот. Обожувам што можам да го замрзнам моментот, глетката, некој детаљ или емоција само со едно единствено притискање на копчето.“

Пол (Paul)

Филм за тоа како понекогаш се покажува дека вечните „чудаци“ всушност биле во право и за средбите од трет вид кои можат да бидат и пријатно животно искуство...

Изворен код (Source Code)

Филм за потрагата по вистинската приказна, за потребата да се смени минатото, за втората шанса…

Идеалниот град според хороскопскиот знак

Без разлика дали сте во потрага по добра дестинација за одмор или размислувате за преселба во друга држава, прочитајте на кои урбани места, астрологијата вели дека со сигурност максимално ќе уживате.

Одмор кој нема да ве чини ни денар

На ова патување нема да потрошите ниту еден денар ...

Авантурите на Мики Маус

Мики Маус патува низ најпознатите локации во Лондон. Погледнете...

Како да освоите девојка со хороскопски знак Стрелец?

Стекнувањето нови возбудливи искуства, е клучот на жените стрелци за остварување на нивните соништа.
Датум: 20 дек 2010
, Автор:

Што јадат патниците во авион од прва класа?

Лесна, софистицирана и добро спакувана, авионската храна за патниците од права класа треба да изгледа и да биде перфектна. Погледнете што содржи едно мени.