Што јадат патниците во авион од прва класа?

Што јадат патниците во авион од прва класа?

Кога патуваме со авион, најважно ни е безбедно да стигнеме до посакуваната дестинација. Но, на патниците од прва класа важно им е нивниот третман да биде посебен. Тука спаѓа и храната која ја јадат додека патуваат. Лесна, софистицирана и добро спакувана, авионската храна за патниците од права класа треба да изгледа и да биде перфектна. Погледнете што содржи едно мени:

Појадок

Што јадат патниците во авион од прва класа?

Тарт со шунка и гриер (кашкавал), кафе и сок од портокал.

Ручек

Што јадат патниците во авион од прва класа?

Клуб сендвич од лепчиња со ореви и суво грозје со чадено месо од патка, чипс и чаша вода со мраз.

Вечера

Што јадат патниците во авион од прва класа?

Паста ригатони со колбаси, спанаќ и козјо сирење.

Закуска

Што јадат патниците во авион од прва класа?

Зачинети печени семки од тиква, несолени печени кикиритки и сок по желба.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот

Поврзани содржини

Остави коментар