Прекрасниот хоризонт над водените површини

Талентираниот фотограф Стефано Педрони од Милано, Италија е авторот кој стои зад овие неодоливи пејзажи. Неговите фотографии се инспиративни, а најголемо влијание врз неговата работа има природата.

Прекрасниот хоризонт над водените површини

 

„Преку моите фотографии се обидувам да им покажам на останатите како јас гледам на светот. Обожувам што можам да го замрзнам моментот, глетката, некој детаљ или емоција само со едно единствено притискање на копчето. Патувањето, репортажите и природата се полињата кои најмногу ги сакам, но секогаш експериментирам и воспоставувам нови техники и разни начини да се изразам себеси и да споделам емоции.“

Прекрасниот хоризонт над водените површиниПрекрасниот хоризонт над водените површиниПрекрасниот хоризонт над водените површиниПрекрасниот хоризонт над водените површиниПрекрасниот хоризонт над водените површиниПрекрасниот хоризонт над водените површиниПрекрасниот хоризонт над водените површиниПрекрасниот хоризонт над водените површиниПрекрасниот хоризонт над водените површиниПрекрасниот хоризонт над водените површиниПрекрасниот хоризонт над водените површиниПрекрасниот хоризонт над водените површиниПрекрасниот хоризонт над водените површини

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. K. Reply

    sovrsheni……..

Остави коментар