Прошетајте го САД за 5 минути

Младиот американски фотограф Брајан Дефрис одлучил да појде на едно патување во потрага по инспирација, а дома се вратил со неверојатно видео. Имено, Брајан за 55 дена патувал низ 32 американски сојузни држави, поминувајќи пат од околу 20.000 километри. Тргнал од своето родно место Сајракус, Њујорк.Прошетајте го САД за 5 минутиЗа време на целокупното патување, неговиот апарат бил непрекинато вклучен. Поставен бил за стаклото на предната шофершајбна и бил подесен да прави нова фотографија на секои 5 секунди.
.

„Целта ми е да инспирирам и други луѓе да појдат на патување, без разлика каде живеат“ – вели БрајанБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. martina Reply

    Prvata slika ne e od New York, ne e od USA voopshto.
    Toa e rainbow bridge vo Tokyo.

Остави коментар