Наоми Кембел, секси дури и во пластична верзија

Францускиот професионален фотограф и режисер Seb Janiak направил компилација од фантастични фотографии со супер моделот Наоми Кембел. Фотографиите се наменети за магазинот„Soon International“, но тие исто така ќе се најдат и во книгата посветена на досегашната работа на авторот. Наоми Кембел, секси дури и во пластична верзијаАвторот е еден од пионерите на дигиталната фотографија со ретуширање. Тој започнал да ја работи оваа работа во 1986 година, најчесто за проекти поврзани со модата, филмот, па дури и со музиката.Наоми Кембел, секси дури и во пластична верзијаНаоми Кембел, секси дури и во пластична верзијаНаоми Кембел, секси дури и во пластична верзијаНаоми Кембел, секси дури и во пластична верзијаНаоми Кембел, секси дури и во пластична верзијаНаоми Кембел, секси дури и во пластична верзијаНаоми Кембел, секси дури и во пластична верзија
———————————————————————————————————————————————————————

Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

  1. :):):) Reply

    Vistina e lepotica Naomi
    dodus na fotografiive poveke e digitalna umetnost . . ama . .

  2. 050505 Reply

    Ко чоколадо изглеа !

Остави коментар