колачиња | Кафе пауза

Рецепт за колачи со кафе и чоколадо кој морате да го испробате уште денес!

Најтешкиот дел од целата подготовка ќе ви биде да почекате да се изладат колачињата пред да ги послужите.

Колачиња со вкус на кокос кои им успеваат на сите

Бидејќи нема подобри десерти од оние направени со наши напори, подолу издвоивме еден одличен рецепт што сигурно ќе ве освои на почетокот!

Вкусни колачиња со чоколадо кои се подготвуваат за само половина час!

Ова се колачиња за кои се потребни само неколку состојки, па подолу ви донесуваме едноставен рецепт и како да го подготвите.

Едноставен рецепт за колачиња со мед

Крцкави, но сочни колачиња без јајца на кои можете да им додадете ореви или бадеми за подобар вкус.

Вкусни колачиња кои ќе направат да се чувствувате како во Португалија

Првпат ги направиле католички монаси во манастир во Лисабон во 18 век.

Едноставни сочни колачиња со вкус на бадем

Амарети се италијански класичен десерт кој ја должи својата сладост на бадемите, како и ликерот Амарето ди Сароно, кој потекнува од Ломбардија.

Рецепт за празнични колачиња за оние кои не сакаат да ги комплицираат работите во кујната

Овие колачиња се еден од најгугланите рецепти оваа година во Италија, а во Македонија најверојатно би било рецепти за вкусен леб!

Рецепт за празнични колачиња од лешник и карамела

Овие колачиња мора да го пробате и да уживате во нивниот совршен вкус.

Рецепт за вкусни колачиња со вкус на мента и кокос

Овие колачиња не само што се вкусни, туку имаат и многу здравствени придобивки. Плус, потребни се само 30 минути и 5 едноставни состојки.

Сцени од филмот „Сам дома“ направени од колачиња кои се топат во устата

Дизни неодамна претстави сцени од филмот „Сам дома“ направени од колачиња, по повод 30-годишнината од излегувањето на првиот филм.