8 начини да го смирите вашето дете како професионалец

Она што е важно е да научите како да го смирите вашето дете без да му ги повредите чувствата.

Според научниците, децата под 14 години не се безбедни самите да поминуваат прометни улици

Сите знаеме дека улиците можат да бидат опасни, а проблемот станува уште пострашен кога станува збор за деца.

5 едноставни правила од лекарите за одгледување здраво дете

Работата на родителите е да останат смирени и да ги направат само најнеопходните нешта за да го задржат здравјето на детето.

7 начини да му помогнете на премногу чувствителното дете да биде успешно на училиште

Со цел вашето дете да не изостане зад другите поради неговата чувствителност, важно е да му помогнете. Овие 7 совети ќе ви помогнат во тоа.

Неверојатната приказна на жената која родила дури 69 деца

Без сомнение, приказната на оваа жена што ги тестира границите на женското тело предизвикала многу дебати.

6 причини зошто објавувањето фотографии од вашите деца на социјалните мрежи е ризично

Објавувањето на среќните моменти од животите на децата е тренд што го следат многумина, но овој тренд не е толку безопасен колку што изгледа.

Урнебесни фотографии што докажуваат дека децата секогаш ќе прават што сакаат

Децата се навистина слатки, но кога нема некој возрасен да ги надгледува, на виделина излегува нивната немирна страна.

Татко прави зимски фотографии со своите деца кои ќе го разбудат вашиот новогодишен дух

Погледнете ги неговите зимски фотографии и подгответе се да го впиете новогодишниот и божиќниот дух.

Кој спорт е најдобар за децата и за развивањето на нивните моторички способности?

Децата кои уште од најрана возраст се занимаваат со некаков спорт полесно развиваат самостојност, одговорност и концентрација.

8 здодевни детски навики што се всушност нормални

Некои од најздодевните навики на вашето дете се всушност сосема нормални, па можете слободно да се опуштите.

14 застарени совети за одгледување деца што модерните мајки би требало да ги избегнуваат

Погледнете ги најчудните совети и суеверија за младите мајки во кои повеќето луѓе веруваат и денес.

5 причини зошто треба да му читате книги на вашето најмало пред спиење

Како што поминува времето, така сè повеќе се запоставуваат некои од најважните моменти меѓу родителите и нивните деца.