возење | Кафе пауза - Part 4

Автомобил со медитерански шмек за крајбрежно возачко уживање

Досега невиден спој на германски автомобил и италијанска јахта...

Возбудливиот свет на Ферари во Абу Даби

Возбудлив забавен парк во кој што посетителите можат да ја реализираат страста кон Ферари и автомобилизмот преку бројните атракции сместени под препознатливиот покрив со логото на славниот бренд.
Датум: 14 мар 2012
, Автор:

Спој на „рециклирана“ музика и лудо возење

Последниот музички видеоспот „Needing/Getting“ на ОК Go е креативно лудило, полно адреналин. Во должина од над 3 километри, надвор од градот, поставиле 55 стари пијана, 288 гитари и уште 1.157 други импровизирани инструменти...
Датум: 07 фев 2012
, Автор:

Половина од жените се под стрес кога возат со партнерот до нив

Според најновите истражувања, повеќе од половина од жените признаваат дека доколку на совозачкото седиште седи нивниот партнер, тие стануваат нервозни и вознемирени.

Брзото возење велосипед го зголемува животниот век

Сите сме свесни дека возењето велосипед е одличен метод за слабеење и одржување на телото, но најновите истражувања докажале уште еден бенефит од овој вид вежбање.

Поминувајќи ја границата на проширената реалност

Зошто гужвите и нетрпението во сообраќајот да не се заменат со едно ново искуство и да го направат патот од една до друга дестинација интерактивен, богат со информации, надвор од границите на реалноста каква што ја познаваме?!
Датум: 02 авг 2011
, Автор:

50 работи кои сите треба да знаат да ги направат

Еве листа на 50 работи кои треба да знаете да ги правите. Никогаш не се знае кога ќе ви затреба да запалите оган, нели?

Игра на неделата: Лудо такси

„Лудо такси“ е игра која ги полуде сите на социјалната мрежа Фејсбук. Внимавајте, премногу е заразна!

„Solowheel“ – електричен велосипед на едно тркало

Фирмата Inventist е пронаоѓачот на ова мобилно превозно средство наречено „Solowheel“. Максималната брзина која што може да ја постигне е 20 километри на час.

На велосипед во слободен стил

„FRAMED“ е заеднички проект на Енди Витмен - возач на велосипед по планини во слободен стил и Феликс Урбауер - искусен снимач и обработувач на видео материјал, докажан во акции на снежната покривка и скејтбордингот.
Датум: 13 дек 2010
, Автор:

Што не смеете да јадете додека возите?

Сте размислиле ли некогаш колку е опасно да отворите чоколатце додека возите? Докажано е дека 80% од сообраќајките се случуваат баш поради оваа причина.

Необични и откачени закони ширум светот

Во Атина, Грција возачката дозвола може да ви биде одземена ако полицаецот смета дека сте сиромашно облечени или доколку не сте бањати.
Датум: 17 сеп 2010
, Автор: