Спој на „рециклирана“ музика и лудо возење

Спој на „рециклирана“ музика и лудо возење

Откачен и амбициозен маркетинг проект на групата ОК Go и на Шевролет. Се работи за музички видеоспот насловен „Needing/Getting“ на момците од Лос Анџелес. Тие во должина од над 3 километри, надвор од градот, поставиле 55 стари пијана, 288 гитари и уште 1.157 други импровизирани инструменти. Секое пијано е наштимано на ниски октави, со цел да го дава истиот тон, без разлика каде и да биде ударот. И автомобилот „Chevy Sonic“ е редизајниран за спотот, вградени се елементи, како во неговата внатрешност, така и на каросеријата. Спој на „рециклирана“ музика и лудо возењеСпој на „рециклирана“ музика и лудо возењеНајдобриот опис за спотот е креативно лудило, полно адреналин. За 4-минутното музичко возење, подготовката траела цели 4 месеци, а снимањето 4 дена. Погледнете како изгледа кога екстремните спортови, се претвораат во екстремни видеоспотови и уживајте во кусата турнеја и добрата музика со OK Go и со Шевролет.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар