Марија Лукаревска | Кафе пауза - Part 3

6 самосвесни хороскопски знаци кои се познаваат себеси и се прифаќаат такви какви што се

Тие целосно се прифаќаат себеси и многу добро знаат што сакаат.

Мудрите зборови на англиканскиот бискуп: Како можеме да го промениме светот?

Секогаш кога сакаме да смениме нешто, мора да тргнеме од себе.

11 лаги за вагината што сите жени ги имаат слушнато барем еднаш

Прочитајте ги следните лаги за вагината што сигурно сте ги чуле барем еднаш во животот...

Најдобриот начин да го живеете животот е да не се грижите за ништо

Откријте што ве прави среќни, фокусирајте се на тоа и целете кон тоа.

Научно докажано: Психоделичните дроги можат да доведат до повисоко ниво на свесност

Резултатите од ова истражување покажале дека нашиот мозок можеби е способен да достигне многу повисок стадиум одошто сме мислеле.

Зошто треба да почнете да ставате кокосово масло во вашето кафе?

Кокосовото масло со сладок мирис дефинитивно може да послужи за повеќе намени.

Отворен разговор со Миа Костова: Самохраните мајки денес се херои, а не нешто лошо или неморално!

Секогаш провокативна и отворена, Миа никогаш не криела ништо од никого и секогаш искрено зборувала за сите нејзини успеси и падови во животот.

4 начини да останете смирени ако сте во брак со хипохондрик

Постои граница помеѓу тоа да потхранувате нечија анксиозност и целосно да игнорирате нечија болка.

23-годишна мајка добила коментари дека нејзините стрии се одвратни, но нејзиниот одговор е за почит!

Дорин се помирила со промените и се надевала дека нејзината постапка ќе ги охрабри жените кои минуваа низ истото.