Ема Јакимовска | Кафе пауза - Part 2

Дом во Мелбурн со модерен дизајн

Станува збор за напуштена колиба во Мелбурн, која е целосно реновирана и адаптирана во свеж и современ простор за живеење.

Неодоливо вкусен чоколаден леб каков што досега немате пробано

Ваков десерт сигурно не сте пробале досега. Направете го уште веднаш.

Домашни маски од портокал за нега на коса и кожа

По најголемите козметички и здравствени придобивки на портокалите, следуваат неколку нивни практични примени односно природни, домашни маски за нега на вашата кожа и коса, кои можете да ги подготвите уште веднаш.

Едноставни активности кои ќе ви го направат животот поубав

Најубавите моменти во животот произлегуваат од малите и едноставните нешта. Доказ за тоа се и следниве предложени активности, кои не одземаат премногу време, а ве прават посреќни и посиполнети.

Најголемите козметички и здравствени придобивки од портокалите

Сигурно веќе знаете дека се нискокалоричен извор на витамин Ц, одличен за летните денови, кој позитивно влијае врз вашата кожа, коса и тен.

Вкусна летна торта со крем и овошје

Лесен и убав десерт, совршен за летните денови...

Книга: „Огледи за љубовта“ – Алан де Ботон

Роман кој изобилува со извонредни ставови за љубовта, филозофски размисли типични за естетиката, ироничен хумор и префинет, чист јазик.

7-те модни заповеди на Кејт Мос

И додека мислите дека нејзиниот стил на облекување ви е совршено познат, размислете уште еднаш и прочитајте ги седумте модни заповеди на Кејт Мос, кои уште еднаш го потврдуваат неповорливиот стил на оваа модна икона.

Шармантен студентски апартман во Гетеборг

Овој мал стан во Гетеборг, наменет за студентите во Шведска, ја менува перцепцијата за тоа како треба да изгледаат студентските живеалишта.

Како да го одберете вистинскиот парфем без болки во главата?

Одбирањето на вистинскиот парфем може да биде исцрпувачко искуство. Спојот на различните мириси во парфимериите ве зашеметува дури пред да се втурнете во самата потрага.

Зошто е убаво да имате машина за шиење во својот дом?

Иако ви се чини како голема инвестиција, причините за купување на машина за шиење се целосно легитимни. Еве само мал дел од нештата кои можете да ги направите, а кои веруваме ќе ви ја разбудат желбата за еден малку покреативен шопинг.

Функционални работни катчиња во мал простор

Доколку работите од дома, и тоа како ви е потребно ваше лично, работно катче, каде слободно ќе можете да ѝ се препуштите на вашата креативност и да уживате во вашето парче слобода.