Дом во Мелбурн со модерен дизајн

Дом во Мелбурн со модерен дизајн

Совршен спој меѓу нордискиот стил и колоритните елементи

Станува збор за напуштена колиба во Мелбурн, која е целосно реновирана и адаптирана во свеж и современ простор за живеење. Од самите слики ќе забележите дека станува збор за ентериер уреден во нордиски стил, каде акцентот е ставен на белите ѕидови, бледиот под и силните повремени изблици на боја, кои се вклопуваат прекрасно во амбиентот.

(0) dom-vo-melburn-so-moderen-dizajn-kafepauza.mk

Покрај интересните, модернистички парчиња мебел, големо внимание е посветено и на впечатливите, уникатни детали, кои му даваат душа на самиот простор. Исто така, дизајнерите совршено ги осмислиле и уметничките елементи, со тоа давајќи му на апартманот и една авангардна нота, која го прави уште попријатен и привлечен за око. Уживајте во фотографиите.

(1) dom-vo-melburn-so-moderen-dizajn-kafepauza.mk (2) dom-vo-melburn-so-moderen-dizajn-kafepauza.mk (3) dom-vo-melburn-so-moderen-dizajn-kafepauza.mk (4) dom-vo-melburn-so-moderen-dizajn-kafepauza.mk (5) dom-vo-melburn-so-moderen-dizajn-kafepauza.mk (6) dom-vo-melburn-so-moderen-dizajn-kafepauza.mk (7) dom-vo-melburn-so-moderen-dizajn-kafepauza.mk

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран преведувач и толкувач. Непоправлив перфекционист. Љубопитна, интуитивна и насмеана. Ја сака уметноста и културниот живот. Идеалист. Верува во астрологија, убаво утринско кафе и позитивно размислување.

Поврзани содржини

Остави коментар