19 септември 2018 | Кафе пауза

Исповед на една мајка: 5-те зборови што ме спасија во првите денови од мајчинството

Кога жената станува мајка, целиот нејзин свет се менува и веќе ништо не е исто.

Неверојатен накит што крие мистерии од други светови

Елен Рококо е навистина талентирана артистка од Украина која работи како дизајнер на накит од 2009-та година.

3-те хороскопски знаци за кои сезоната на Вагата ќе биде најлоша

Улогата на елементите во природата е во тесна врска со нивната улога во астрологијата. Поради ова водните знаци ќе имаат најлош период.

8 неочекувани правила кои би требало да ги следите додека јадете во овие држави

Овие чудни и необични традиции за јадење можете да ги сретнете додека патувате низ светот.

Како да му помогнете на пријателот кој страда од депресија?

Многу луѓе се збунети и анксиозни за тоа како да се справат со сакана личност која наводно страда од депресија.

Древни експонати од музеи што постојат само во еден примерок

Речиси невозможно е да се избројат сите музеи во светот, а уште помалку сите експонати во нив.

9 докажани начини да ги стабилизирате хормоните што предизвикуваат дебелеење

Со контрола на овие хормони, можете да ја контролирате и вашата тежина.

Застрашувачки фотографии од 1900-тите кои ги прикажуваат маките на децата работници

Во 1908-ма година Луис Хајн станал фотограф за Националниот комитет за детски труд.

30 опуштени Инстаграм натписи за во миговите кога нивото на стрес ви е на застрашувачко ниво

Верувале или не, животот ќе си носи сè повеќе обврски, па ваша е одлуката дали ќе решите да одвоите време за полнење на батериите, а овие Инста натписи ќе ви помогнат да го сфатите тоа.

Силните есенски главоболки се честа појава и еве што можете да преземете околу тоа

Има голем број луѓе, коишто имаат тенденција да добиваат лоши главоболки наесен, но добрата вест е дека ова не е толку случаен или необјаснив феномен.

10 загатки што ќе го збунат секого

Навистина е позабавно да ги решите овие загатки во голема група луѓе каде што ќе има повеќе мислења.