28 септември 2017 | Кафе пауза

ТВ серија: Фамилијата Марковски

ТВ серија за секојдневните битки на едно типично македонско семејство

Фотографии што ќе ви докажат дека децата се вистински мали генијалци

Дали сте забележале колку се паметни децата во денешно време?

7 предупредувачки знаци дека си имате работа со злобна личност

Светот е прекрасно место полно со прекрасни луѓе, барем за оние кои се обидуваат да биде така. За жал, многу често на добрите дела им се враќа со лоши и тоа од луѓе кои не успеале да го пронајдат својот пат.

Вирален хит: Мајка напишала писмо за ќерка ѝ со листа на работи што НЕ ТРЕБА да ги прави

Целта на писмото не е да ѝ забрани разни работи на ќерка си, туку да ѝ даде сила.

20 сурови вистини кои ќе ви помогнат да се соземете

Понекогаш луѓето толку многу се зафатени што забораваат дека секој момент е бесценет...

Вљубете се во девојката чиј најдобар пријател е нејзиното куче

Вљубете се во девојката чиј најдобар пријател е нејзиното куче, бидејќи таа ги сака животните, а луѓето кои ги сакаат животните имаат нежно срце.

Трикови за слабеење кои ги користеле дамите во 1950-тите

Во 1950-тите не можело едноставно да отидете во теретана и да ги стопите килограмите. Но, жените сепак успевале да останат во форма.

14-те најмоќни семејства кои владеат со Холивуд

Многу актери, режисери и писатели успеваат во шоу-бизнисот со помош на нивните славни родители. Се разбира, немате гаранција за успех дури и ако вашите родители добиле Оскар.

Контроверзно научно откритие: Каква музика најчесто слушаат психопатите?

Музиката што сакате да ја слушате може да открие многу работи за вашата личност.

9 изненадувачки работи кај жените што мажите ги сметаат за непривлечни

Жените се подготвени да направат многу работи за да ги импресионираат мажите, но дали успеваат во тоа? Најчесто не.

Само еден збор ја опишува совршената врска! Дали можете да го погодите?

Врз основа на само еден збор, експертите може да кажат колку вашата врска ветува.
12