Само еден збор ја опишува совршената врска! Дали можете да го погодите?

Само еден збор ја опишува совршената врска! Дали можете да го погодите?

Врз основа на само еден збор, експертите може да кажат колку вашата врска ветува. Како можете да знаете дали сте го пронашле вистинскиот? Според забрзаните отчукувања на срцето? Според пеперутките во стомакот? Според интимноста?

1-samo-eden-zbor-ja-opishuva-sovrshenata-vrska-dali-mozhete-da-go-pogodite-www.kafepauza.mk_

Според психологот Бели Ганди, не се само овие нешта важни. Набљудувајќи ги љубовните партнери, таа може да процени дали нивната врска е совршена – и тоа врз основа на еден збор.

Волшебниот збор е „едноставност“

Ганди, слушајќи разни парови, сфатила дека оние парови кои се среќни заедно и после долга низа години, често го употребуваат зборот едноставно.

„Постојано слушам изрази како: ‘Не знаев дека е олку едноставно да се биде во врска’ или „Ние двајцата едноставно функционираме.’“

Ако паровите така зборуваат за својата врска, како за еден едноставен и некомплициран однос, тие без сомнение си одговараат еден со друг. Експертот Ганди го знае тоа од искуство.

Дознајте и зошто будалестите парови имаат најцврста љубовна врска.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар