нутела | Кафе пауза - Part 2

Вкусни браунис за кои ви се потребни само 2 состојки

Брз и едноставен рецепт за оние денови кога посакувате благо, а немате доволно слободно време...

Торта балерина: Без многу мака, со само 5 состојки

Ледена крем торта која се јаде и со очи и со уста
Датум: 23 авг 2014
, Автор:

Започнете го денот со вкусна комбинација од кафе и Нутела

Зарем некој би посакал нешто повеќе од кофеин и Нутела на едно место?

Фантастичен сладолед од Нутела готов за 5 минути

Слатко освежително задоволство на стапче со богат кремаст вкус...
Датум: 03 јун 2014
, Автор:

Колач од Нутела и бисквити: Супер брз рецепт без многу филозофии

Совршен спој на Нутела и бисквити за кој не ви треба рерната ниту искуство во кујната...
Датум: 31 мај 2014
, Автор:

Нутела задоволство: 3 вкусни десерти со Нутела

Зошто да ја користите нутелата само за мачкање палачинки кога од неа може да ги направите најубавите десерти?
Датум: 28 апр 2014
, Автор:

Бабин колач

Колач кој може да се комбинира со многу нешта, а создава вистинска атмосфера кога ќе се послужи со кафе...
Датум: 16 јан 2014
, Автор:

Нутела ролнички со цимет

Вкусен десерт во кој сите ќе уживаат...

Баклава со Нутела

Највкусната баклава што некогаш сте ја пробале...

„Нутела лава“ – неодоливо чоколадно задоволство

Ова е одличен десерт кој можете да го сервирате по семејниот ручек, супер идеја за да го изненадите вашиот партнер, или пак слатко изненадување за вашите најмали како награда бидејќи биле послушни. Па кој не сака Нутела?
Датум: 20 сеп 2013
, Автор:

Милкшејк од кафе и нутела

Вкусно и освежително попладневно задоволство...

Како да направите топло чоколадо од Нутела?

Наградете се себеси со топло чоколадо од вашиот омилен крем - Нутела!