нутела | Кафе пауза

Лесен рецепт за вкусен леб од нутела

Постои рецепт за леб од нутела кој е многу едноставен, а единствениот тежок дел е што треба да чекате 45 минути да се испече за да можете да уживате во неговиот вкус!

Ако сте љубител на нутела, пробајте го овој пијалак со 3 состојки

Во последно време, многу луѓе објавија фотографии на Инстаграм од успешно направеното „далгона кафе“, а сега можете да направите и бескофеинска верзија со нутела.

Рецептот што го обожуваат сите: Торта „Нутела“ која се прави за 20 минути

Станува збор за неверојатно вкусна торта која се прави брзо и лесно, а нејзиниот кремаст, чоколаден вкус е секогаш докажан избор за целото семејство.

Рецепт за кремаст колач со нутела и кекс

Нутелата е омиленото слатко задоволство за многумина, особено ако е главна состојка на вашиот омилен кремаст колач кој се прави многу брзо.

Зимско задоволство: Топло чоколадо со Нутела

Можеби температурите оваа зима не се толку ниски, но тоа не значи дека не треба да уживате во вкусно и топло чоколадо.
Датум: 29 дек 2015

Едноставни и сочни мафини за кои ви се потребни само 5 состојки

Богати чоколадни колачи кои се толку едноставни за подготовка, а сепак толку вкусни и сочни...

Фотографии со Нутела од кои ќе ви се пријаде благо и ќе отрчате до фрижидерот

Нутелата е како дел од рајот да ви се размачкал на лебот, на палачинката, на тортата или каде и да се го ставиле...

Направете сами домашен еурокрем

Веќе не мора да купувате еурокрем. Овој крем е подобар и од Нутела.

Десерт од соништата: Чизкејк со Нутела

Едноставен и вкусен колач кој мора да го пробате уште денес