Зимско задоволство: Топло чоколадо со Нутела

Можеби температурите оваа зима не се толку ниски, но тоа не значи дека не треба да уживате во вкусно и топло чоколадо.
Датум: 29 дек 2015

Едноставни и сочни мафини за кои ви се потребни само 5 состојки

Богати чоколадни колачи кои се толку едноставни за подготовка, а сепак толку вкусни и сочни...

Фотографии со Нутела од кои ќе ви се пријаде благо и ќе отрчате до фрижидерот

Нутелата е како дел од рајот да ви се размачкал на лебот, на палачинката, на тортата или каде и да се го ставиле...

Направете сами домашен еурокрем

Веќе не мора да купувате еурокрем. Овој крем е подобар и од Нутела.

Десерт од соништата: Чизкејк со Нутела

Едноставен и вкусен колач кој мора да го пробате уште денес

Вкусни браунис за кои ви се потребни само 2 состојки

Брз и едноставен рецепт за оние денови кога посакувате благо, а немате доволно слободно време...

Торта балерина: Без многу мака, со само 5 состојки

Ледена крем торта која се јаде и со очи и со уста
Датум: 23 авг 2014
, Автор:

Започнете го денот со вкусна комбинација од кафе и Нутела

Зарем некој би посакал нешто повеќе од кофеин и Нутела на едно место?

Фантастичен сладолед од Нутела готов за 5 минути

Слатко освежително задоволство на стапче со богат кремаст вкус...
Датум: 03 јун 2014
, Автор:

Колач од Нутела и бисквити: Супер брз рецепт без многу филозофии

Совршен спој на Нутела и бисквити за кој не ви треба рерната ниту искуство во кујната...
Датум: 31 мај 2014
, Автор:

Нутела задоволство: 3 вкусни десерти со Нутела

Зошто да ја користите нутелата само за мачкање палачинки кога од неа може да ги направите најубавите десерти?
Датум: 28 апр 2014
, Автор:
12