Милкшејк од кафе и нутела

Вкусно и освежително попладневно задоволствоМилкшејк од кафе и нутелаПотребни состојки:

  • 450 грама сладолед од ванила
  • 2 супени лажици нутела
  • 60 милилитри свежо подготвено филтер кафе, оладено

Начин на подготовка: Ставете ги нутелата и сладоледот од ванила во блендер, вклучете го и полека додавајте го оладеното кафе сè додека не ја добиете посакуваната густина. Потоа сипете го во чаша и веднаш сервирајте.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар