датум | Кафе пауза

Астролог открива кој период од годината е најдобар за свадба во зависност од хороскопскиот знак

За некои, хороскопот е само забава, но има многу луѓе кои ќе ги земат предвид астролошките совети кога носат важни одлуки.

Тајната е во бројот: Откријте кој е идеалниот датум за вашата свадба

Секој има свој личен број што може да открие многу за вашиот карактер и за иднината, но исто така може да ви помогне да го изберете вистинскиот датум за одреден важен настан.

Ако сте родени на овој датум, вие сте испратени на овој свет со посебна мисија

Според астролозите, луѓето родени на овие три датуми поседуваат огромна моќ и влијание и на овој свет се испратени со посебна цел.

Нумеролозите и астролозите велат дека овој датум е најдобар за венчавка во 2020 година

Според астролозите, еден одреден датум во 2020 година ќе биде идеален ден за стапување во брак.

Единствен историски феномен! Дали сте знаеле дека десет дена од историјата биле избришани?

Промената од јулијанскиот календар на грегоријанскиот предизвикала единствен историски феномен - деновите измеѓу 5-ти и 14-ти октомври 1582 година биле избришани!

На небото се отвори моќниот портал на Лавовската врата: Подгответе се за магичниот датум 08.08!

Во нумерологијата 8-от ден од 8-от месец претставува многу спиритуален датум.

На кој датум луѓето умираат најчесто?

Секогаш кога наближува петок 13-ти, суеверијата нè потсетуваат дека овој ден треба да биде несреќен. Но, изгледа дека има друг датум за кој треба да бидеме повеќе загрижени.

Што открива за вас денот во месецот кога сте родени?

Откривањето факти и детали за нашиот карактер веќе стана тренд. Најважното прашање кое треба да си го поставите во овој случај е: Дали можете да се опишете со неколку збора?

Дознајте кои сте биле во претходниот живот според вашиот датум на раѓање

Пронајдете го вашиот датум и дознајте повеќе за вашиот претходен живот...

На кој датум се родени најсреќните луѓе во светот?

Истражувачите од веб-сајтот Interflora.co.uk ги прашале луѓето како се чувствуваат на својот роденден и според одговорите донеле одредени заклучоци.

Зошто денешниот петок 13-ти е понеобичен и поморничав од претходните?

Дури и да не се сметате себеси за суеверна личност, сепак веројатно го чувствувате ефектот на петок 13-ти.
12