Нумеролозите и астролозите велат дека овој датум е најдобар за венчавка во 2020 година

Нумеролозите и астролозите велат дека овој датум е најдобар за венчавка во 2020 година

Според астролозите, еден одреден датум во 2020 година ќе биде идеален ден за стапување во брак.

Нумеролозите и астролозите велат дека овој датум е најдобар за венчавка во 2020 година

Британскиот астролог Каролин Фокнер тврди дека најдобриот ден за венчавка во следната година е 20 февруари затоа што тогаш Сатурн, Јупитер, Плутон, Марс и Месечината, клучните планети и небесни тела за „посветеност, емоционална стабилност и реализација на светите завети“, ќе бидат поставени во ист астролошки знак. Овој настан е значаен затоа што ова порамнување на планетите не се случило од 1960-тите, во деценијата позната како доба на љубовта.

Според овој стручњак, нумерологијата зад датумот 20 февруари 2020 година е многу интересна. Во нумерологијата, бројот два означува исправена и моќна жена која ја наведнува главата во знак на понизност и благонаклоност, но сепак има неверојатна решителност и сила. Во астрологијата, бројот два ја означува куќата на Бикот, хороскопски знак кој е управуван од планетата Венера, именувана по божицата на љубовта и убавината, претставувајќи ја трпеливоста, упорноста и преданоста да се зачува лојалноста и трудољубивоста за да се изгради брачна заедница која ќе трае долго. Според нив, целата 2020 година е особено среќен период за стапување во врска или брак.

Исто така, треба да се спомене дека 2020 година е престапна година, што значи дека на жените им е „дозволено“ да ги запросат мажите. Имено, според вековната традиција во многу европски земји, има еден ден во годината кога е особено препорачливо жената да го запроси мажот, а тоа е 29 февруари, односно, секоја престапна година.

Можеби сакате да ги порочитате и за 10-те среќни амајлии кои секој дом мора да ги има.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Смислата на животот ја бара преку уметноста и креативноста. Пишувањето е нејзино секојдневие.

Поврзани содржини

Остави коментар