Близнаци | Кафе пауза - Part 4

Близнаци и лав – пријателска комбинација

Од сите пријатели коишто ги има, на близнакот најверојатно му е најдраг оној пријател кој е роден во хороскопскиот знак лав. Разиграното срце на лавот, силно „одекнува“ во младешкиот дух кој го има близнакот.

Близнаци и рак – пријателска комбинација

Оптимистичкиот карактер на ракот додава една многу позитивна светлина врз секојдневието на близнакот, додека воспитувачкиот инстинкт на близнакот создава удобност во светот на ракот.

Близнаци и близнаци – пријателска комбинација

Овие двајца пријатели знаат навистина добро да се забавуваат и честопати се многу гласни. Бидејќи се многу слични по карактер, тие обожаваат заедно да си озборуваат со часови.

Бик и близнаци – пријателска комбинација

Биковите секогаш се водат по поуката дека секој зачуван денар е заработен денар, додека неговиот другар близнакот има проблем да ги чува парите во својот џеб. Дали има надеж за ова пријателство?

Овен и близнаци – пријателска комбинација

Без разлика дали авантуристичкиот овен е желен за скокање со банџи, качување по карпи или сурфање на бранови, близнакот секогаш ќе биде расположен да му прави друштво.

Риби и близнаци – пријателска комбинација

Ќе има моменти, кога близнакот ќе ѝ каже нешто на рибата на мајтап, што може да ја заболи како нож в срце.

Водолија и близнаци – пријателска комбинација

Разликата помеѓу овие пријатели е тоа што водолијата умее да се фокусира на едно нешто со месеци па дури и години, а близнакот секогаш лута, скокајќи од една на друга работа на секои две минути.

Јарец и близнаци – пријателска комбинација

Близнакот има несекојдневен карактер, па конвенционалниот јарец сака да дознае кои работи прават неговото срце побрзо да чука. Но, со близнаците одговорот е секогаш различен...

Стрелец и близнаци – пријателска комбинација

Близнаците се типови луѓе кои знаат по малку од сè, а стрелецот е најчесто експерт во една-две области.

Скорпија и близнаци – пријателска комбинација

Двата хороскопски знака се љубопитни за тајните кои ги крие животот и обожаваат заедно да откриваат разни мистерии.

Вага и близнаци – пријателска комбинација

После неколку минути од запознавањето, тие веднаш стануваат одлични пријатели, кои почнуваат одма да се шегуваат и да се смеат громогласно на некоја будалеста работа која се случила пред малку.

Близнаци и девица – љубовна комбинација

Девицата може да му помогне на близнакот да ги погледне длабочинте на животот, а не само да „плива на површината“, а тој па може да и внесе забава и возбуда во нејзиниот живот.