Близнаци и близнаци – пријателска комбинација

Овие двајца пријатели знаат навистина добро да се забавуваат и честопати се многу гласни. Бидејќи се многу слични по карактер, тие обожаваат заедно да си озборуваат со часови. Близнаците уживаат во читање книги од исти автори, а кога нема да им се совпаднат вкусовите, тогаш следи една стимулирачка дебата.Близнаци и близнаци – пријателска комбинацијаДали пријателскиот однос помеѓу два близнаци има недостатоци? Може да биде навистина предизвикувачки да се дојде до збор, кога едниот од нив зборува со страст за својата омилена тема. Исто така, близнаците не се најдоверливите и најпостојаните луѓе во светот.  Сепак и двајцата не можат да си останат лути долго време, кога нешто ќе се навредат, па така односите многу брзо можат да се вратат во нормала.

Двајцата пријатели се големи обожаватели на гимнастиката и сакаат да играат пинг-понг. Исто така двајцата близнаци уживаат да пишуваат текстови и поезија, како и да учествуваат во разни дебати.


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар