Близнаци | Кафе пауза - Part 3

6 причини зошто Близнаците се најдобрите пријатели што можете да си ги замислите

Едно нешто е сигурно: Со Близнаците никогаш нема да ви биде здодевно!

Што треба да очекувате од љубовната врска со Близнаците?

Единствената работа која секогаш важи за Близнаците е тоа што никогаш не можете да знаете што да очекувате од нив.

Зошто треба да се вљубите во жена која е Близнаци во хороскоп?

Неколку главни причини поради кои ќе ја изгубите главата по оваа нескротлива божица.

Бескрајно духовит и неверојатен: Хороскопскиот знак кој сите го обожаваат

Тие имаат моќ дури и најемотивните животни ситуации и тешки теми да ги свртат на хумор и забава.

10 факти кои ќе ги разберат само родените во знакот Близнаци

Не е лесно да се разберете или пак да се спријателите со Близнаците, а тоа го знаат сите кои во своето опкружување имаат некој со тој хороскопски знак.

Полни со изненадувања: 10 причини зошто Близнаците се најинтересни за состанок

Близнаците постојано се менуваат и затоа нивните карактери се многу интересни за набљудување. Повеќето луѓе имаат „темна страна“, но Близнаците донесуваат потполно ново значење на оваа изрека.

10 причини зошто никогаш нема да можете да ги заборавите Близнаците, за добро или лошо

Близнаците се исто толку способни да го збогатат вашиот живот, како и да го уништат (најчесто ненамерно).

10 знаци дека сте апсолутни Близнаци во хороскоп

Ако сте родени помеѓу 21 мај и 20 јуни, голема е веројатноста да се пронајдете во следните 10 карактеристики.
Датум: 27 мај 2014
, Автор:

Љубовен астролошки профил за машки близнаци

Близнаците се воздушен знак и затоа ако тој навистина ви се допаѓа ќе мора да го пуштите да дише слободно онолку колку што му е потребно.

Љубовен астролошки профил за женски близнаци

Таа е енергична и возбудлива и постојано е во потрага по нешто ново. Има повеќе интереси, но ниту еден од нив не ѝ го задржува долго вниманието.

Близнаци и девица – пријателска комбинација

Овие двајца се големи интелектуалци кои уживаат да дискутираат за добри книги, политика и за тековните настани во земјата и во светот...