Близнаци | Кафе пауза - Part 5

Близнаци и лав – љубовна комбинација

Близнакот е во вечна потрага по ментална стимулација, па поради тоа многу го привлекува креативната, драматична природа на лавот.

Астролошки профил на родените во знакот близнаци

Близнаците не се луѓе кои можат да седат затворени дома, туку се енергични и авантуристички личности, чија душа останува млада во текот на целиот нивни живот.

Близнаци и рак – љубовна комбинација

Овие два знака му приоѓаат на светот на различни начини, па затоа мора да научат да си ги прифаќаат разликите.
Датум: 02 јун 2011
, Автор:

Близнаци и близнаци – љубовна комбинација

Кога двајца близнаци се во врска, тоа е како вистински да се поврзале четворица луѓе.
Датум: 31 мај 2011
, Автор:

Бик и близнаци – љубовна комбинација

Сталожениот, сериозен и практичен пристап кон животот на бикот се разликува многу од левтерниот, интелектуален пристап на близнаците. Таа нивна разлика игра голема улога во нивната врска...

Овен и близнаци – љубовна комбинација

„Жешките“ дебати кои имаат тенденција да постанат секојдневие во оваа љубовна врска, можат или да ја „зачинат“ љубовта помеѓу овенот и близнаците или да ја убијат.

Риби и близнаци – љубовна комбинација

Интересно во оваа љубовна комбинација, е тоа што постои микс од интелектуален, емоционален и интуитивен поглед кон животот, што му овозможува на овој пар да донесува многу стабилни одлуки.

Водолија и близнаци – љубовна комбинација

Водолија и близнаци во љубовна комбинација можат навистина да уживаат во нивната волшебна и инспиративна психичка конекција.

Јарец и близнаци – љубовна комбинација

Близнакот веднаш успева да ги пронајде дупките во законот, додека јарецот жилаво и упорно се труди да го пронајде најдобриот пат до успехот.
Датум: 11 јан 2011
, Автор:

Стрелец и близнаци – љубовна комбинација

Близнакот во врската ја има улогата на креатор на идеи, а стрелецот ги прифаќа и ги спроведува во акција.
Датум: 01 дек 2010
, Автор:

Скорпија и близнаци – љубовна комбинација

Кога скорпија и близнаци ќе стапат во љубовна врска, тие мораат да научат да ги почитуваат нивните разлики во карактерите. Доколку успеат во тоа, тие ќе имаат речиси нескршлива врска.
Датум: 01 ное 2010
, Автор:

Вага и близнаци – љубовна комбинација

Љубовната комбинација од хороскопските знаци вага и близнаци претставува одлична врска, базирана на заеднички интелектуални интереси, живост и умствена бистрина.
Датум: 01 окт 2010
, Автор: