26 декември 2018 | Кафе пауза

Инстаграм инспирација: 6 новогодишни модни комбинации за најлудата ноќ во годината

Ако почнува да ве фаќа паника затоа што не знаете што би носеле за новогодишната прослава, не грижете се – ние сме тука за да ви дадеме одлични идеи!

Како изгледа идеалната новогодишна елка за секој хороскопски знак?

Новата година веќе ни затропува на врата, насекаде владее празнична атмосфера и елките сјаат во домовите на сите што се во исчекување на најлудата ноќ во годината.

Шармантни илустрации ги доловуваат потценетите моменти на самотијата

Илустрациите на Ју имаат магичен квалитет и изгледаат како надреална мешавина од дигитално цртање и аналогна фотографија.

Татко на 3 деца опишал колку е „едноставен“ животот на неговата сопруга

Можеби по читањето на текстот ќе сакате да им се заблагодарите на вашите мајки и сопруги.

5 причини зошто е добро да ја дочекате Нова година во удобноста на вашиот дом

Доколку сè уште размислувате каде ќе одите за Нова година, погледнете зошто е најдобро да останете дома.

Неверојатната приказна што се крие зад песната „Last Christmas“ од Wham!

Поминаа две години од смртта на Џорџ Мајкл, но едно од неговите најпознати дела никогаш не е заборавено во овој период од годината.

7 чудни нешта што ви го зголемуваат ризикот од рак

Постојат нешта коишто го зголемуваат ризикот од рак, но често се занемарени.

7 чувства што ви изгледаат негативно, но всушност се знак дека созревате

Знаете ли како навистина изгледа процесот на созревање?

Уличен фотограф ја доловува уникатната убавина на Источна Азија

Уличниот фотограф RK ја пронашол неговата инспирација во идилата на Источна Азија.

10 мистерии што ја опкружуваат Мона Лиза, најпознатото дело на Леонардо да Винчи

Подлабоката анализа на жената со мистериозната насмевка открива многу повеќе од она што го гледате од прва.

Најслатките животни кои ни ги освоија срцата во 2018-та година

Нашата годишна селекција одново ни ги стопли срцата, па решивме да ја споделиме со вас. Погледнете ги животните кои ја одбележаа 2018-та година...
Датум: 26 дек 2018
, Автор:

Мојот Vip, мобилна апликација за брз, лесен и прегледен увид на корисничките услуги

Со новата верзија на мобилната апликација Мојот Vip корисниците добиваат дополнителна можност за контрола и едноставно управување со услугите што ги користат.
Датум: 26 дек 2018
, Автор:
12