Инстаграм инспирација: 6 новогодишни модни комбинации за најлудата ноќ во годината

Ако почнува да ве фаќа паника затоа што не знаете што би носеле за новогодишната прослава, не грижете се – ние сме тука за да ви дадеме одлични идеи што ќе ви помогнат да направите еден чекор напред и да бидете на иста страница со најновите трендови. Воопшто не е доцна да заблескате во најдобрата модна комбинација, инспирирана од најмодерните девојки на Инстаграм.

Со оглед на тоа што оваа година се става акцент на удобноста, наместо на гламурозноста, овие комбинации не само што ќе изгледаат одлично на вас, туку истовремено и ќе направат да се чувствувате пријатно и комотно во текот на целата ноќ. Без дополнително одложување – во продолжение следуваат 6 модни инспирации што ќе ви помогнат да го изберете совршениот аутфит за Нова година.

1. Фармерките се одличен избор за секоја модерна и урбана девојка

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brittany Xavier (@brittanyxavier) on

2. Црн комбинезон за секси, но удобен стил

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Negin Mirsalehi (@negin_mirsalehi) on

3. Комбинација со силни бои за оние што сакаат да остават впечаток

 

View this post on Instagram

 

A post shared by E M I L Y S H A K G O U G H (@emilyshak) on

4. Светкаво одело за гламурозните девојки

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Brittany Xavier (@brittanyxavier) on

5. Карирано здолниште и високи чизми за девојките со младешки дух

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Josephine Skriver (@josephineskriver) on

6. Спој на класичното и модерното

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CAMILA COELHO (@camilacoelho) on

Размислувате дали воопшто вреди да излезете некаде на 31-ви? Прочитајте ги овие 5 причини зошто е добро да ја дочекате Нова година во удобноста на вашиот дом!


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар