03 октомври 2018 | Кафе пауза

Ова девојче се грижи за нејзиниот парализиран татко, откако мајка ѝ ги напуштила

Откако Тиан Хаичанг од Кина останал парализиран по сообраќајна несреќа, неговата жена со која бил во брак 7 години го напуштила. За среќа, не сите му го свртеле грбот.
Датум: 03 окт 2018
, Автор:

Работа од соништата: Луксузен ресорт на Малдиви вработува продавач на книги

На прв поглед, може да не ви се верува дека вакво место навистина постои во светот, а уште помалку дека би имале можност да заработувате живеејќи таму.
Датум: 03 окт 2018
, Автор:

3 прашања кои треба да му ги поставувате на партнерот секој ден за да имате среќен брак

Луѓето во долгогодишни врски и бракови секојдневно комуницираат, но според тоа какви прашања меѓусебно си поставуваат се одредува и квалитетот на нивниот однос.
Датум: 03 окт 2018
, Автор:

Што е најслаткото нешто што ви го кажало вашето дете? Овој одговор ќе ви го стопи срцето!

Професорот по физика Ричард Мулер решил да го изведе експериментот со манчмелоу врз неговата 3-годишна внука, а резултатите биле нешто што навистина не го очекувал.
Датум: 03 окт 2018
, Автор:

19 цитати од Џ. Д. Селинџер што ќе ве импресионираат и инспирираат

Џером Дејвид Селинџер бил американски писател, најмногу познат по неговата новела „Ловец во ржта“ (Catcher in the Rye).

Првиот летачки автомобил ќе биде пуштен во продажба овој месец

Луѓето отсекогаш биле фасцинирани од летањето. Дури и во древните времиња, тие си го замислувале летањето како чудно, често опасно спасение.

Зошто да се обидете да го направите патувањето професија во вашите 20-ти?

Многумина им се восхитуваат на авантуристите кои го истражуваат светот, а се платени да го прават тоа.

7 секојдневни изговори со кои ја избегнувате вистината за зависноста

Алкохоличарите и корисниците на дрога често наоѓаат изговори за нивното однесување. Всушност, ова е еден од знаците на зависност.

8 вести во кои поверуваа сите благодарение на Интернетот

За поголема публика, корисниците на Интернет измислуваат секакви вести надевајќи се на нашата љубопитност и наивност.

4 суптилни знаци дека сте имале токсични родители и тоа сѐ уште влијае на вас

Дали ви се има случено одеднаш да се сетите на нешто од вашето детство и дури сега, како возрасна личност да сфатите дека нешто не било во ред?

„Пред и потоа“ фотографии од парови што ќе ве натераат да верувате во љубовта

Разводите се толку чести овие денови што многу луѓе воопшто не веруваат во среќен крај. Погледнете ги овие фотографии и вратете си ја вербата во љубовта.

Avon ги ослободува своите бои и го освојува Париз за да го лансира најновиот мирис заедно со легендарниот дизајнер Кензо Такада

Неделава, глобалната козметичка компанија допре до над 60 милиони луѓе во светот преку повеќе различни активации, вклучувајќи ја и ексклузивната гламурозна забава во ресторанот Le Mini Palais во срцето на Париз.
Датум: 03 окт 2018
, Автор: