06 септември 2018 | Кафе пауза

Водич за правење зимница за почетници

Никогаш досега не сте правеле зимница? Нема проблем!

ТВ серија: Разочарување (Disenchantment)

Средновековните авантури и лудории на принцеза што премногу пие и нејзините пријатели – елфот и демонот

11 предупредувачки знаци од универзумот

Многу луѓе се изненадени откако ќе откријат дека универзумот е навистина присутен во нашите животи.

20 места што ќе ги воодушеват и оние кои виделе сè

Понекогаш сè што ви треба за да се почувствувате подобро е да излезете и да ги истражите чудата што ги крие светот.

5 едноставни нешта што ќе ви помогнат да го исчистите умот од негативните мисли

Додека нашиот мозок е навистина убава и чудна машина, да бидете постојано свесни и да преработувате информации може да има свои недостатоци.

10 чудни, нејасни и морбидни тајни друштва

Тајните друштва како Илуминатите и Масоните изгледа секогаш ќе ни бидат интересни.

14 знаци дека е време за промена на вашата кариера

Ако сте заглавени во професија која повеќе ве троши отколку што ви дава, можеби е време за промена на кариерата.

Секој хороскопски знак има две лица – ова се вашите!

Во животот, сè е комбинација од позитивно и негативно, комбинација од сила и слабост. Истото ова важи и за хороскопските знаци.

Глупав, дебел, неспособен: Зошто имаме потреба да ги етикетираме луѓето?

Уште од најмала возраст сме осудени на етикетирање, па затоа воопшто не е чудно што тоа продолжуваме да го искусуваме во текот на целиот живот...
Датум: 06 сеп 2018
, Автор:

9 одлики на луѓето на коишто не можете да им верувате

За една врска да трае, нема ништо поважно од довербата. Во совршен свет, би требало целосно да ѝ верувате на другата личност, исто и таа вас.

Сакате повеќе лајкови? Еве кога е најдоброто време да објавите фотографија на Инстаграм!

Колку пати сте објавиле фотографија на Инстаграм за којашто сте биле сигурни дека ќе ви донесе многу интеракции, но на крајот сте останале разочарани?