Секој хороскопски знак има две лица – ова се вашите!

Секој хороскопски знак има две лица – ова се вашите!

Светлина и темнина, живот и смрт, среќа и тага, добро и зло, успех и неуспех… Во животот, сè е комбинација од позитивно и негативно, комбинација од сила и слабост. Истото ова важи и за хороскопските знаци. Секој од нив има две лица, односно позитивни и негативни страни. Пронајдете го вашиот знак во продолжение и дознајте кои се вашите две лица!

Овен

Овој знак го карактеризира висока енергија, страст, мотивација и амбиција. Тој ја загрева секоја просторија со својата самодоверба, храброст и силна волја. Од друга страна пак, многу лесно може да стане нервозен, агресивен и непријатен. Исто така има и потешкотии кога ги слуша луѓето и се лути ако нештата не се по негово.

Бик

Бикот има тенденција да биде стабилен, посветен на партнерот и верен. Но, од друга страна пак, тој може да биде и многу тврдоглав и има тенденција да стане посесивен во врската.

Близнаци

Нивното име веднаш укажува на постоењето две страни од личноста. Од една страна, Близнаците се пријателски настроени и отворени. Тие имаат авантуристички дух и не дозволуваат ништо да им го наруши расположението. Од друга страна пак, понекогаш се површни и импулсивни кога станува збор за донесувањето одлуки. Исто така покажуваат тенденција и за анксиозност и депресија.

Рак

Ракот е прекрасен, секогаш грижлив, посветен и лојален. Тој е неверојатен слушател, чувствителен и љубезен. Но, неговата преголема чувствителност понекогаш му носи и проблеми. Поточно, Ракот е посклон на депресија, анксиозност и психолошки нарушувања. Често погрешно е сфатен и се карактеризира како личност која е насочена само кон себе. Ова води кон негово изолирање и самосожалување.

Лав

Лавот е роден лидер со друштвени, шармантни и забавни карактеристики. Но, истовремено и не е тимски играч, па може да биде претенциозен и претерано драматичен. Да не заборавиме и на фактот што премногу се фали.

Девица

Личноста родена во знакот Девица е целосно насочена кон деталите, и е вистински екстремист кога станува збор за методи, логика и аналитика. Таа има неверојатно трпелив карактер и секогаш наоѓа решенија за проблемите. Но, нејзината склоност кон претерана анализа и пресериозно сфаќање на нештата ја прави нефлексибилна и крута, понекогаш дури и ладна и непријатна.

Вага

Вагата е љубезна личност што ги почитува луѓето и што сака да им помага на сите. Таа има тенденција и да ја држи рамнотежата околу себе. Сепак, оваа склоност кон одржување рамнотежа не секогаш е практчна, како и нејзината мирна природа што ја прави неодлучна и неспособна да им се спротивстави на другите.

Скорпија

Нејзината најдобра карактеристика е неодоливоста што другите ја чувствуваат во нејзина близина. Таа е духовита и поседува саркастична смисла за хумор. Скорпијата е страсна, организирана, независна и снаодлива. Но, исто така има и лоши страни. Таа понекогаш знае да биде многу манипулативна и склона на одмазда ако некој ѝ згреши.

Стрелец

Неговиот интензитет е привлечен за сите околу него. Стрелецот е безгрижен, забавен и со силен авантуристички дух. Но, тој исто така има и огнен карактер, што го прави многу непредвидлив.

Јарец

Поттикнат од богатството и успехот, Јарецот е највредниот работник од сите хороскопски знаци. Тој е многу интелигентен, со силни логички и практични вештини. Најважното нешто на светот му е неговата работа, па затоа и лесно може да стане зависник од работата. Поради големата гордост, понекогаш му недостасува трпение да ги сослуша идеите на другите. Исто така, има тенденција да биде тврдоглав, бескомпромисен и со лош темперамент.

Водолија

Водолијата е интересна поради својата љубов кон патувањето, истражувањето нови култури и запознавањето луѓе. Таа има различни интереси, и ужива во животот и предизвиците. Но, кога станува збор за соочување со проблемите во односите, нејзиниот интровертен карактер и емоционалната недостапност може да ѝ направат дополнителни тешкотии.

Риби

Рибите се најкреативниот знак, длабоко емоционални и чувствителни. Но, тие исто така имаат тенденција и да бидат самотници, како и да се изгубат во светот на своите фантазии бидејќи им е тешко да останат во допир со реалноста.

Пронајдете го својот хороскопски знак и дознајте по 30 брутални вистини што треба да ги знаете за вашиот карактер.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар