Антигравитациска јога

Антигравитациска јога

Ова е еден интересен вид јога за постигнување баланс на вашето тело. Импровизираните лежалки закачени на таванот од просторијата, им овозможуваат на луѓето да се истегнуваат во сосема нови правци, вклучително и одозгора-надоле.Антигравитациска јогаАнтигравитациската јога е фитнес режим создаден од страна на Кристофер Харисон, со цел да се зголеми целокупното здравје и физичката агилност, додека паралелно учесниците се забавуваат. Техниката оригинално била замислена за атлетичари и гимнастичари, а оттогаш е модифицирана и усовршена за кој било спортист. Антигравитациската јога овозможува целосен баланс на телото, постигнување духовен мир и релаксација. Техниката е составена од јога, танчерски движења, пилатес, акробатски и гимнастички пози. Антигравитациска јогаАнтигравитациска јогаАнтигравитациска јогаАнтигравитациска јогаАнтигравитациска јогаАнтигравитациска јогаАнтигравитациска јога


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар