Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Автобуските станици се одлично место за рекламирање, иако може да бараат употреба на доста труд и креативност. Тие се многу ефективни, често, повеќе и од огромните билборди, бидејќи дозволуваат да се употреби поголема инвентивност, а пораката имаат можност да ја видат голем број луѓе кои чекаат автобус, случајни минувачи, како и возачите по улиците.

Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Икеа

Позитивна околност е тоа што автобуските станици се користат во поголемиот дел од денот, цела недела, па така големи се шансите рекламата да ја видат повеќе луѓе. Уште една поволност која ја нуди овој вид маркетинг е тоа што можете да делувате локално. Па така, доколку вашиот продукт или услуга, е наменет за одредена локална таргет група, тогаш неколкуте автобуски станици во тоа место се неизбежна локација на која ќе дојдат поголем дел од тие луѓе.

Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Кафе-клуб „Caribou“

На луѓето кои чекаат автобус обично им е многу досадно, па ваквиот начин на разубавување на станицата, може да биде непропустливо доживување за многумина.

Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Светско првенство во фудбал

Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Вистински хип хоп

Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Wonderbra

Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Туристичка агенција „Fiji“

Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Рампа „Quicksilver“

Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Вага

Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Сигурносно стакло

Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Реклама против насилство која гледа

Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Зоолошка за бубачки

Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Кока-кола лепенка

Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Кока-кола ладилник

Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Телевизиска реклама за пренос на Светско првенство во фудбал

Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Невидливост

Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Реклама за фармерки

Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Сауна од норвешката авиокомпанија

Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Бесплатно кафе до…

Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Млеко

Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Sony Play Station

Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Apple Macbook Air

Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Анимираниот филм „Up“

Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Зоо во Сан Франциско

Автобуски станици искористени во креативни маркетинг кампањи

Ноќен ресторан на МекдоналсБидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар