пријателка | Кафе пауза - Part 2

Вашата сродна душа отсекогаш била покрај вас: Вашата најдобра пријателка – вашето најголемо богатство

Најдобрата пријателка е онаа личност која е секогаш тука – во добро, во лошо, при среќа и тага...

Девојки, да расчистиме, вашето момче никогаш нема да ја замени вашата најдобра другарка

Добро успевате ако вашиот партнер и најдобрата другарка се одобруваат и се дружат, за разлика од случаите каде што тие двајца не можат да се поднесат.

Мажите се од Марс, жените од Венера: 13 нешта кои само жените можат да ги разберат

Животот на жените не им лесен, но сепак тој си има свои предности. :)

Зошто вашата најдобра пријателка е и вашиот совршен „партнер“ за Денот на вљубените?

Па, зарем има подобра личност со која би можеле да го поминете овој ден?

10 пријателства кои ги прекинувате на почетокот на 20-тите

Сите си имаме пријатели за цел живот, но некои не издржале низ почетокот на 20-тите. Еве кои видови пријателства најчесто се прекинуваат во оваа фаза од животот.
Датум: 16 окт 2014
, Автор:

35 причини зошто вашата сестра ви е најдобра пријателка

Еве само дел од причините зошто вашата сестра ви е најдобра пријателка. Доволно за уште веднаш да ѝ се јавите и да ѝ кажете колку ја сакате.
Датум: 21 мај 2014
, Автор:

Дали вашата најдобра другарка ви е сродна душа?

Доколку со вашата најдобра другарка ги правите сите работи прикажани во видеово или барем голем дел од нив, вие сте на добар пат, бидејќи сте ја пронашле вашата сродна душа.

10 чекори до незаборавна женска забава

Подгответе собир кој вашите пријателки никогаш нема да го заборават. Не ви треба посебен повод за славење и добра забава.
Датум: 16 мар 2012
, Автор:

Вистинско другарство: кучката Медисон се грижи за слепата кучка Лили

Медисон секогаш ја води слепата Лили додека шетаат и се неразделни од моментот кога Лили го изгубила видот.
12