пријателка | Кафе пауза

Прекрасни керамички подароци за вашата најдобра пријателка

Керамичките подароци се едни од оние кои му даваат сјај на секој ентериер нагласувајќи едноставност, но и уникатност.

25 причини зошто пријателките од средношколските денови секогаш ќе ви бидат најдобри пријателки

Првите работи секогаш се паметат, а повеќето од нив сигурно сте ги направиле заедно со вашата пријателка од средношколските денови.

7 ситуации во кои пријателката треба да ви биде поважна од партнерот

Кога започнувате врска, нормално е дека таа личност ви станува најважна, а може и да се случи некои пријатели (ненамерно) да ги занемарите.

Нешта што треба да ги знаете доколку се гледате со бившиот на вашата пријателка

Иако на планетата има осум милијарди луѓе, понекогаш е тешко да ги контролирате вашите чувства и можете да се вљубите во најнеочекуваната личност.

Работи што треба да ги направите со вашата најдобра пријателка за да ѝ ги тргнете мислите од болното раскинување

Иако нема да можете да ѝ ги решите проблемите, постојат неколку работи што можете да ги направите за да ѝ ги тргнете мислите од болното раскинување.

4 причини зошто жените како Миранда од ТВ серијата „Сексот и градот“ се одлични пријателки

Секогаш саркастична, цинична, со остар ум и без влакна на јазикот, Миранда Хобс е еден од најдобрите ликови во целата серија.

20 работи за кои можете да сметате само на вашата најдобра пријателка додека сте во 20-тите

Вашата врска е нераскинлива и заедно можете да го освоите светот!

12 знаци дека имате вистинска најдобра пријателка

Доколку можете да ги препознаете следниве 12 знаци во односот со вашата најдобра пријателка, обидете се да ја сочувате таа врска засекогаш.

Кога треба да се однесувате со партнерот како да ви е пријателка?

Девојките се подготвени да преминат преку секакви лудости и видови непочитување за да се допаднат некому.

4 знаци дека пријателката на вашиот партнер ви претставува закана

Вашиот сакан има одличен однос со неговата пријателка и природно е да бидете загрижени дека тој однос би можел да прерасне во нешто повеќе.

Говор на тело: Ситни детали кои откриваат колку се грижите за другите

Преку говорот на нашето тело откриваме некои свои страни од личноста, кои можеби не сакаме да ги кажеме на глас.

Писмо до мојата пријателка која секогаш ја зборува вистината

Среќен е оној којшто во животот има пронајдено вистински пријател.
12