Артистка создава прекрасна колекција слики инспирирани од „Ѕвездената ноќ“ на Ван Гог

Едно нешто е сигурно – ако некој помисли дека вашето ремек-дело е направено од Ван Гог, тогаш навистина имате талент!

Уметник користи Ајфон за да вметне ликови од поп културата во реалниот свет

Како и многу фотографи, и Франсоа Дурлен наоѓа инспирација во секојдневниот живот.

20 начини на кои поп културата ја прикажува депресијата на погрешен начин

Холивудската слика за депресијата не е веродостоен приказ на тешката, хаотична и макотрпна реалност, туку романтизиран поглед на болеста.

Уникатни венчавки инспирирани од светот на стриповите, книгите и филмовите

Овие брачни двојки делат една многу важна работа: Имаат заеднички интереси и мислења за поп културата.

Иконите од поп културата илустрирани на корици од книги за деца

Уметникот Џои Спиото ги трансформира славните карактери од поп културата во привлечни и атрактивни корици од книги за деца.
Датум: 08 јан 2016

Ликовите на Дизни како модни икони

Кој вели дека цртаните ликови не можат да носат висока мода? Урсула и други злобни ликови од цртаните на Дизни во оваа прилика носат модели од колекциите на Долче и Габана...
Датум: 28 окт 2013
, Автор:

Мајка се прослави со нејзината уметност од храна

Употребувајќи нож и ножички и разни зеленчуци, овошја и тестенини, домаќинката Саманта Ли создава неодоливи креации од храна, кои нејзините две ќеркички просто ги обожаваат...