Од масичка до полица: 10 докази дека дрвената кутија може да замени дел од мебелот во домот

Дрвената кутија може да биде многу моќен и флексибилен елемент за украсување на домот. Во зависност од тоа каква кутија имате, можете да ја искористите за разни работи.

Направете сами: Полици од стари рамки за слики

Овие едноставни полици на необичен начин ќе го украсат вашиот дом.

Неверојатно талентиран уметник црта хиперреалистични цртежи на дрвени штици

Погледнете дел од неговите хиперреалистични дела кои од вас ќе измамат воздишки.
Датум: 28 ное 2014
, Автор:

Најбрзиот трик за отстранување на лак за нокти од дрвени површини

Една од можните појави при лакирањето е капнување од лакот врз дрвени површини како масичката, паркетот или ламинатот. Веројатно инстинктот ќе ве натера веднаш да посегнете по ацетонот, но...
Датум: 07 авг 2014
, Автор:

Модерни слушалки направени од остатоците од неисправни гитари

Дизајнот им дозволува на овие инструменти да продолжат со својата цел во музиката, но малку променети на еден нов и стилски начин, наместо да бидат фрлени некаде каде што никој никогаш повторно нема да ги погледне.

Едноставен дизајн на планинска куќа со прекрасен ентериер

Како нејзината локација, така и самата куќа прави да се чувствувате како да сте на милион километри оддалечени од сè...

Куќата „Баија“ со дрвени лизгачки ѕидови

Оваа широко отворена резиденција е фокусирана на надворешното живеење. Собите од куќата можат да се отворат кон прекрасната надворешна околина, бидејќи се направени од дрвени лизгачки ѕидови.
Датум: 24 дек 2010
, Автор: