Креативен накит составен од исечени дрвени боички во различни бои

Креативен накит составен од исечени дрвени боички во различни бои

Дизајнерката на накит, Ана Чурлејова, која живее во Република Чешка, трансформира дрвени боички во креативен накит. Таа со комбинација на различни делови од овие бочки создава брилијантни и колоритни слоеви, каде што крајниот резултат се ѓердани и обетки кои секоја девојка би ги посакала. Погледнете дел од нејзината одлична работа, во која без сомнение брзо ќе се заљубите.

(1) Креативен накит составен од исечени дрвени боички во различни бои


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар