Келтски животни мудрости кои ќе ве насочат кон вистинскиот пат

Овие впечатливи келтски мудрости можат многу да ви помогнат, особено во тешките ситуации. Токму затоа следен пат кога ќе се почувствувате лошо или пак, кога не знаете како да постапите, прочитајте ги повторно овие мисли и донесете одлука со мирна совест. Уживајте!

Келтски животни мудрости кои ќе ве насочат кон вистинскиот пат

„Ако не го знаеме своето минато, ќе ја изгубиме и иднината.“

„Нозете ќе те одведат онаму каде што е твоето срце.“

„Благиот одговор го одбива гневот.“

„Окото на пријателите е одлично огледало.“

„Ако тројца знаат за тоа, тогаш веќе не е тајна.“

„Колку е поголема твојата судбина, толку е поголема и цената која мора да ја платиш.“

„Ако не посееш во пролет, нема да можеш ни да жнееш во есен.“

„Пази што посакуваш, Бог може ќе ти го оствари тоа.“

„Не покажувај заби ако не можеш да гризеш.“

„Човекот може да живее и кога ќе го изгуби животот, но не и кога ќе ја честа.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар