Куќата „Баија“ со дрвени лизгачки ѕидови

Марсио Коган е виновникот за ова прекрасно здание кое се наоѓа на крајбрежјето на градот Салвадор во Бразил, оддалечен 1.700 километри од Рио Де Женеиро.
Куќата „Баија“ направена од панелни лизгачки ѕидовиОваа широко отворена резиденција е фокусирана на надворешното живеење. Собите од куќата можат да се отворат кон прекрасната надворешна околина, бидејќи се направени од дрвени лизгачки ѕидови. Дизајнот на куќата е добро препознатлив за стилот на Коган, бидејќи ги содржи неговите омилени камени и дрвени елементи во внатрешното уредување.
Куќата „Баија“ направена од панелни лизгачки ѕидовиКуќата „Баија“ направена од панелни лизгачки ѕидовиКуќата создава чувство како да е градена со влијание од азиската култура, иако ќерамидниот кров изгледа е инспириран од медитеранската обнова. Сè на сè, прекрасен, спокоен, отворен дом кој прави надворешната средина да биде дел од архитектурата, исто колку и самата негова структура.
Куќата „Баија“ направена од панелни лизгачки ѕидовиКуќата „Баија“ направена од панелни лизгачки ѕидовиКуќата „Баија“ направена од панелни лизгачки ѕидовиКуќата „Баија“ направена од панелни лизгачки ѕидовиКуќата „Баија“ направена од панелни лизгачки ѕидовиКуќата „Баија“ направена од панелни лизгачки ѕидовиКуќата „Баија“ направена од панелни лизгачки ѕидовиКуќата „Баија“ направена од панелни лизгачки ѕидовиКуќата „Баија“ направена од панелни лизгачки ѕидови

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       


За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар