Неколку идеи како да ги комбинирате дрвените детали и да му дадете топлина и исполнетост на ентериерот

Неколку идеи како да ги комбинирате дрвените детали и да му дадете топлина и исполнетост на ентериерот

Уредувањето на ентериерот е слатка мака, ги поттикнува имагинацијата и креативноста и го прави просторот во кој живеете убаво и пријатно место. Токму поради ова, дрвените детали се наметнуваат како непогрешлив избор со кој ќе имате топол и пријатен дом.

Со доаѓањето на некои нови трендови, дрвото како да падна во втор план кога станува збор за уредувањето на ентериерот. Сепак, бидејќи трендовите во кој било сегмент се прилично циклични, во изминатите неколку сезони бевме сведоци на „враќање“ на дрвото. Дрвените детали обезбедуваат топлина, но тие, исто така, може совршено да се комбинираат со разни детали и бои.

Дрвото е одлично за одржување, а ако одлучите да го комплетирате вашиот дом со овој безвременски материјал, во продолжение ќе најдете неколку идеи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kate Spiers (@katespiers)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kate Spiers (@katespiers)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bohemian Brand (@artisa_los)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Izzy Leonard (@nest_number_9)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by In My Domaine (@inmydomaine)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by In My Domaine (@inmydomaine)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Architectural Digest (@archdigest)

Погледнете ги овие 10 фотографии што докажуваат дека виолетовата и сивата боја се совршен спој во уредувањето на домот.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар