Неверојатно талентиран уметник црта хиперреалистични цртежи на дрвени штици

Талентираниот уметник Иван Ху од Сингапур е самоук експерт за хиперреалистични уметнички дела. Тој користи боички, пастелни бои и мастило за да креира еден неверојатен уметнички свет. Кога ќе погледнете во неговите дела ви се чини дека сè е така реално.

„Отсекогаш сум сакал да цртам реалистична уметност и уметнички дела кои си играат со очите и мозокот,“ вели Ху.

Следете ја неверојатната работа на визуелниот уметник Ху на Инстаграм.

Неверојатно талентиран уметник црта хипер-реалистични цртежи на дрвени штици

Погледнете дел од неговите хиперреалистични дела кои од вас ќе измамат воздишки.

 


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар