возење | Кафе пауза - Part 2

15 „валидни“ причини поради кои не возвративте на пораката

Од глупави до креативни, погледнете кои се најчестите „валидни“ причини зошто не возвраќаме на пораките.

Маж ѝ се развикува на својата жена, а потоа ѝ го вели ова…

Жените се престроги со мажите, а на овој му се смачило од тоа..

Лично од полицајците: На овие начини можете да избегнете казна

Немојте да се однесувате како најголемиот кретен на планетава.

11 мрзливи животни кои се осмелиле да ја пробијат бариерата на видовите за превоз

Кој вели дека животните од различни видови не знаат да соработуваат?

Никогаш повеќе не седнувајте зад волан без да го направите ова…

Клучна ситница која може да ви го спаси животот во сообраќајот.

6 причини поради кои луѓето возат брзо и арогантно

На секое излегување на улица гледаме агресивни возачи кои возат супер брзо и неодговорно и ни оставаат впечаток на арогантни ликови на кои не им е местото на нашите заеднички улици.

Мали зимски совети кои можат да ви го спасат животот: Еве како треба да возите по снег и мраз

Кога снегот ќе го зафати регионот, без зимска опрема не треба да помислите да тргнете на пат. Ова се неколку важни препораки за возење по снежно време и подмрзнати патишта.
Датум: 31 дек 2014
, Автор:

6 работи од кои треба да се плашите иако не ви е гајле за нив

Џабе се плашите од летање, височини, пајаци или змии. Има многу пострашни работи кои треба да ви втераат страв во коски од едноставна причина – ништо друго не ве носи поблиску до смртта.

7 работи кои не треба да ги правите кога сте лути

Колку и да е тешко во моментот, мора да научиме да го контролираме бесот и да не му дозволиме да управува со нас. Еве што не треба да правите кога сте лути.
Датум: 10 сеп 2014
, Автор: