вежби | Кафе пауза

Направете го овој тест и откријте кои вежби се создадени за вас

Каков тип личност сте кога станува збор за вежбање?

Лесен тренинг за тонирање на грбот

Грбот е дел од телото што многу често се занемарува кога зборуваме за вежбање...

Вежби со тегови за обликување на нозете и задникот!

Овој пат се фокусиравме на нозете и задникот, деловите од телото кои се „болно место“ за многу жени, но решението е многу едноставно и вклучува малку упорност.

Едноставни вежби што ќе ве спасат од непријатната надуеност

Последната работа за која сакате да бидете загрижени за време на празниците е надуеноста затоа што таа е непријатна, па дури и стресна.

20-минутен тренинг за почетници

Тренингот со слаб интензитет, исто така, бара континуитет и упорност, но и здрава избалансирана исхрана што ќе придонесе за постигнување на целта што е можно побрзо и подолгорочно.

Клучни вежби за совршено обликуван струк!

Овој одличен тренинг трае само десет минути, па затоа ви предлагаме да му дадете шанса уште денес и многу брзо да се убедите во неговата ефикасност!

Вежби за рамен стомак: Потребни ви се само 15 минути на ден!

Вежбите за стомак можат да бидат статични и динамични, а покрај самото вежбање, многу е важно да се смени и исхраната.

Како да пешачите по 1,5 километри без да излезете од дома?

Не мора да одите во теретана за да го подобрите вашето здравје или да изгубите тежина. Наместо тоа, можете едноставно да се движите низ домот.

Три причини зошто пешачењето со тегови во рацете е многу корисно

Пешачењето е една од наједноставните, најевтините и најбезбедните форми на вежбање која обезбедува многубројни здравствени придобивки.

Клучни вежби за убаво обликувани раце

И покрај фактот дека една од главните причини зошто започнуваме да вежбаме е слабеењето, ние честопати одлучуваме да вежбаме и затоа што сакаме да зајакнеме одреден дел од телото.

Тренинг за задник што трае 10 минути и не вклучува чучњеви!

Со цел да ве охрабриме да направите промена во вашиот живот што е можно поскоро, избравме одлично видео во кое се прикажани вежби за задник без чучњеви!

Со овие вежби ќе изгубите најмногу калории

Безброј пати е кажано дека слабеењето во никој случај не треба да биде главната причина за започнување со вежбање. Сепак, ако е можно само да се мотивирате, нема ништо лошо во тоа.