Интервју со Даниел Китески: Најголемите животни лекции се наоѓаат надвор од нашата комфорна зона

Даниел Китески има посетено многу дестинации и на неговиот блог Passport Symphony ќе пронајдете многу непознати места и корисни совети за вашите следни патувања.

Запознајте ја Кирстен, девојката чија професионална кариера е патување на неверојатни места

Таа ќе ве инспирира и вам да преземете драстични мерки со цел да бидете навистина среќни во вашиот живот.

Блогерки со облини кои ќе ве натераат да ја засакате модата иако имате повеќе килограми

Целосно се навикавнавме и очекуваме дека блогерките и манекенките треба да бидат слаби. Овие седум блогерки со облини ја редефинират и ја освежуваат модата.

Сакате да станете успешна модна блогерка? Следете ги овие правила!

Освен тоа што се многу атрактивни и секогаш супер стилизирани, модните блогерки денес важат за едни од најуспешните жени во светот кои потпишуваат милионски договори со модните, козметички и други брендови.

Запознајте ја Рузл, девојченце кое се успива цртајќи цртежи

Ова девојче се успива навечер на многу интересен начин. Зема лист хартија и мрсни боички, си црта цртежи и заспива сосе нив во креветот. :)

Луѓето од Њујорк

„Луѓето од Њујорк“ е еден прекрасен блог кој содржи огромен број фотографии и лични приказни на жителите на најголемиот град во светот.

Запознајте го Али, најдобро облечениот дедо во светот

Во Германија живее еден постар џентлемен, Турчин по име Али. Тој ѝ го привлекол вниманието на австралиската фотографка Зои Спотен, поради неговиот одличен стил на облекување.

Куче дотерано во машка дизајнерска облека

Не се случува често да наидете на толку добро облечено куче како ова, кое е подотерано од повеќето луѓе кои шетаат по улиците. :)

Бијонсе како моден блогер – нејзините најдобри комбинации

Ова се најдобрите комбинации од блогот на Бијонсе, уживајте и дадете своја оценка и коментар.
Датум: 09 јан 2013
, Автор:

Блогот на Барни: Стинсоновиот календар

Само за момците: Водич низ најдобрите денови во годината за запознавање девојки...
12